Yüksek doz C vitamini kullanırken dikkat

Pandeminin etkisiyle bağışıklık sisteminin güçlü olmasının öneminin daha da anlaşıldığını ifade eden Doç. Dr. Erdal Dilekçi, glutatyon ve yüksek doz C vitamini takviyesi hakkında önemli bilgiler verdi.

Mevsim geçişinde vücut direncinin yolu dengeli beslenmeden geçiyor

Doç. Dr. Ruhan Aşkın Uzel, mevsim geçişlerinde vücut direncini artırmaya yönelik beslenme şeklinin faydalarından bahsederek önerilerde bulundu.

Turşu yiyerek kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz

Özellikle ülkemizde kış aylarının vazgeçilmezi olan turşular doğal içerikli oldukları için diyet esansında tüketilebilecek alternatif besinler olarak ön plana çıkıyorlar.

Kanserle ilgili merak edilenler

Kanserle ilgili merak edilenler

Fitoterapi Uzmanı Dr. Şenol Şensoy, Sabahın Sultanı Seda Sayan'da kanserle ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Bağışıklık sisteminin zayıflığı kanser lezyonlarının oluşumunu tetikliyor

Bağışıklık sisteminin zayıflığı kanser lezyonlarının oluşumunu tetikliyor

Prof. Dr. Ahmet Göçmen, HPV aşısı ile hem rahim ağzı kanserine yol açan kanser öncüsü lezyonların hem de genital siğillerin büyük oranda ortaya çıkmasına engel olunduğunu söyledi.

Okul döneminde çocuğunuzun bağışıklığını güçlendirmenin yolları

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Aylin Türksever Tetiker, okulların açılmasıyla çocukların bağışıklık sisteminin korunması adına yapılması gerekenleri anlattı.

Hamile kalmayı zorlaştıran etmenler

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meral Sönmezer, gebeliği önleyen etmenleri paylaştı.

Kanserde bağışıklık sisteminin önemi

Fitoterapi Uzmanı Dr. Şenol Şensoy, kanserle savaşta tıbbi bitkilerin etkisini ve bağışıklık sistemini güçlü tutmanın yollarını anlattı.

Oruç tutmak bağışıklığı güçlendiriyor

Nöroloji Uzmanı Dr. Didem Er, bağışıklığı güçlendirmesinin yanı sıra oruç tutmanın beyin sağlığın faydaları hakkında bilgiler verdi.

Çocukları sebzeleri denemeye zorlamayın, cesaretlendirin

Erken yaşta gelişen yeme alışkanlıkları yetişkinlikte de sürüyor. Çocuklara sebzeyi sevdirmek onların gelişimi açısından oldukça önemli ve özellikle okul öncesi dönem, çocukların sebzeleri keşfetmeleri için önemli bir zaman dilimi.