'Baba'nın öyküsü film oluyor

'Yağmur Adam' filmiyle Oscar kazanan usta yönetmen Barry Levinson, sinema tarihinin unutulmaz filmlerinden 'Baba''nın (The Godfather) yapım sürecini anlatacak olan bir film için kolları sıvadı.

Sinema tarihinin en iyi filmlerinden 'Baba'nın (The Godfather) yapım sürecini anlatacak olan 'Francis and The Godfather'da usta yönetmen Francis Ford Coppola'yı Oscar Isaac canlandıracak.

'Francis and The Godfather' adlı film, Mario Puzzo'nun romanından uyarlanan ve Marlon Brando ve Al Pacino gibi isimlerin rol aldığı 1972 tarihli 'Baba'yı yapmak için yönetmen Francis Ford Coppola'nın verdiği mücadeleye odaklanacak.

Unutmaz filmin arka planı

Filmde usta yönetmen Francis Ford Coppola'yı Oscar Isaac canlandıracak. Coppola'nın filmi yapma için ikna etmeye çalıştığı stüdyo yöneticisi Robert Evans'ı ise Jake Gyllenhaal oynayacak. Francis Ford Coppola'nın o dönemde uzun süredir başarılı bir filmde rol almayan Marlon Brando'nun 'Don Corleone' karakterini oynaması için büyük mücadele vermişti.

Andrew Farotte'nin, henüz finanse edilmemiş en iyi senaryoların seçildiği Black List'teki senaryosundan çekilecek olan yeni filmde The Godfather'da rol alan Marlon Brando, Robert Duvall, James Caan, John Cazale, Talia Shire, Diane Keaton gibi yıldızları kimlerin canlandıracağı ve filmin çekimlerine ne zaman başlanacağı ise henüz belli değil.

Yorumlar

YORUM YAZ