Yılbaşına özel ayvalı hindi tarifi

Çoğumuz için güzel bir yılbaşı sofrasının baş tacı hindi eti. Bu özel akşamda hindi etinizi nasıl yapmanıza karar verebilmeniz için size özel bir tarif vermek istiyoruz: Ayvalı Hindi

Hamilelerde bağışıklığı güçlendiren sebze ve meyveler

Özellikle kış aylarında sıcaklıkların düşmesi, kapalı ortamlarda daha fazla vakit geçirilmesi, grip, nezle gibi salgın hastalıkların daha yaygın görülmesi anne adayının sağlığına daha fazla özen göstermesini gerektiriyor. Anne adaylarının bu dönemde kendilerine her zamankinden daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.

Hamilelik döneminde ayva tüketmenin faydaları

Hamilelik döneminde yenildiğinde doğacak olan çocuğun güzel olmasını sağladığına inanılan ayva, içerisinde barındırdığı vitamin, antioksidan, antianemik özelliği ile anne adaylarına faydası saymakla bitmiyor.

Ayva ile güzelleşirken şifa bulun

Ayva ile güzelleşirken şifa bulun

Maskesiyle cildinizi nemlendirirken, hazırlayacağınız kür ile boğaz ağrınızı dindirecek ayva, soğuyan günlerin en büyük ilacı olacak.

Konserve yapmanın 5 altın kuralı

Konserve yapmanın 5 altın kuralı

Kış yaklaştı ve konservelerimizi hazırlamaya başladık. Peki, kış konservelerinde nelere dikkat etmek gerekir? İşte konserve yapmanın 5 altın kuralı.

Cevizli ayva tatlısı tarifi

Uzman Diyetisyen Gizem Keservuran, hem mevsim meyvesini değerlendirmek hem de tatlı krizine girenler için cevizli ayva tatlısının tarifini paylaştı.

Ayvalı kereviz tarifi

Anneannelerimizden miras en güzel lezzetlerden biri olan ayvalı kereviz, kış aylarının vazgeçilmezlerinden olmaya geliyor…

Ayva dolması tarifi

Osmanlı mutfağının olmazsa olmazlarından sunumuyla ve tadıyla sizi şaşırtacak bu lezzeti çok seveceksiniz...

Ayva kompostosu nasıl yapılır

Sağlığa bir çok faydası bulunan ayvayı göz ardı etmeyin ve bu tarifi mutlaka deneyin.

Bebeklerde öksürüğe iyi gelen doğal yöntemler

Bebeklerde görülen kuru öksürüğü kesmek için uygulanabilecek doğal yöntemler.