Ayşen Gruda'nın vefat haberi sanat dünyasını yasa boğdu

Bir süredir yoğun bakımda tedavisi devam eden Türk tiyatro ve sinema oyuncusu 74 yaşındaki Ayşen Gruda, hayatını kaybetti.

Ünlü sanatçının ölüm haberinin ardından sanatçı dostları, Ayşen Gruda hakkında duygularını anlattılar.

"Teker teker kayboluyoruz"

Yeşilçam'ın usta isimlerinden Fatma Girik, Ayşen Gruda'nın ölüm haberinden sonra yürek burkan açıklama yaptı. Girik, "Teker teker kayboluyoruz. Daha güzel bir yere mi gidiyoruz bilmiyorum ama azalıyoruz." açıklamasıyla duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

"Şimdi bir tek ben kaldım"

Duygularını paylaşan o yakın dostlardan biri de Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal'dı. Eskilerden bir fotoğraf yayınlayan Gül Sunal, şunları yazdı:

"30 Nisan 1976...
1. Evlilik yıl dönümümüz...
Sevillanas
Şimdi bir tek ben kaldım bu fotoğraftan"

"Yanına geliyor iki gözünün çiçeği"

Ali Sunal ise yaptığı paylaşımda, Ayşen Gruda ile babası Kemal Sunal'ın birlikte rol aldığı Çöpçüler Kralı filmine ait bir fotoğrafı paylaşarak "Yanına geliyor iki gözünün çiçeği…" notunu ekledi.

"Bir yıldız daha kaydı"

Megastar Tarkan, Ayşen Gruda'nın fotoğrafını paylaşıp, "Bir yıldız daha kaydı. Başımız sağ olsun. Her zaman sevgiyle anacağımız ve hiç unutmayacağımız Ayşen Gruda nurlar içinde yatsın" ifadelerini kullandı.

Emel Sayın

"Bir kıymetlimizi daha kaybettik. Nurlar içinde uyu Ayşen Gruda."

Hülya Avşar

"Herkesin başı sağ olsun, bütün sanatçıların, sinemanın herkesin başı sağ olsun. Hepimiz için ayrı bir renk.. Yeri dolamayacak bir sanatçı. Ben kendisini hiç tanıma fırsatı bulamadım. Ama kendisiyle hep bir şeyler yapmak istedim. Bu benim için bir yaradır. Allah herkese onun gibi sevilmeyi nasip etsin. Her an çalıştı son gününe kadar çalıştı. Bu çok önemli bir gurur sanatçı için. Mekanı cennet olsun."

Nilgün Belgün

"Canım Ayşen'im ne çok çalıştık birlikte ne çok anı paylaştık..Özü,sözü bir, dimdik duruşunla.şahane oyunculuğunla ,yüzlerimizi hep gülümsetmeyle ayrıldın aramızdan ..Seni hiç unutmayacağım yaşadıklarımızı,birlikte tiyatroda, show dünyasında geçirdiğimiz günler geceler dün gibi aklımda kalacak hep.. Devekuşu Kabare'de senin rollerini oynayarak ilk profesyonel oyunculuğa attığım an'dan itibaren arkadaşımdın benim..Yani 76 yılından bu yana hiç kırılmayan sevgiyle geçen dostluk yılları..Çok üzgünüm be Ayşen'im çok."

Müjdat Gezen

"1963'te Muammer Karaca Tiyatrosu'nda beraber oynamaya başladık. Arkasından 5 filmde birlikte olduk. Sahneye koyduğum oyunların pek çoğunda Ayşen vardı. 2 sene önce benim tiyatromda karşılıklı oynadık. Çok değerliydi benim için. En son evvelsi gün konuştuğumda doktorlar artık hazır olmamız gerektiğini söylemişlerdi. Onunla geçen yıl konuştum. Hastalığı da geçen yıl başlamıştı. Bunun dile getirilmesini istemiyordu. Keşke hayatta olsa da karşılıklı oynasak. Ayşen çok büyük, çok değişik bir oyuncuydu. Rolünü çok sağlam çalışırdı. Provaya giderken bir gün önce evine gider, ertesi gün 'şunu buldum, bunu buldum' derdi. Müthiş bir yaratıcılıktı kimsede yaşamadığım. Ayşen'i sevenlerin, tüm tiyatro severlerin başı sağ olsun."

Rasim Öztekin

"Kadın komedyen çok zor çıkar işte onlardan birini kaybettik. onunla çok sahne paylaştık. Ayşen ile sahne paylaştığın zaman yapacağın işe 1-0 önde başlarsın.Moral olarak yükseltir. böyle anları çok yaşadık. Bir yılbaşı günüydü. Gece kulübünden başka bir yere şov yapmaya gidiyorduk. Tam gece 24.00'da Boğaz Köprüsün'nde geçiyorduk. 'Rasim ne şanssız adamsın, yeni yıla benimle girdin' dedi. Allah gani gani rahmet eylesin. Ayşen işini çok severek yaptığı için her oynadığı rolü severek oynamıştır diye düşünüyorum."

Nevra Serezli

"Şu anda televizyonlarda gördüm ve şoka girdim. İnanamıyorum, canım arkadaşım. Çok şeyler yaşadık, turnelere gittik oyunlar oynadık. Birbirimizle dertlerimizi paylaştık. Son oyununda da sahnede dimdik duruyordu, hali yoktu ama bütün insanlar ona hayranlıkla bakıyordu. Oturduğu yerden bile muhteşem performans gösterdi."

Armağan Çağlayan

"Çocukluğum, Arzu Film , Domates Güzeli, vecihi'nin aşık olduğu kadın..... Hepsi gitti.... Nurlar içinde yat Ayşen Abla..."

Yorumlar

Nurlar içinde yat 24-01-2019 14:19:53

Hasan 24-01-2019 12:20:43

Mekani cennet olsun

Gıyasettin 24-01-2019 11:47:06

Ayşen Gurudana Allah rahmet eylesin makaleniz için teşekkür

YORUM YAZ