Aspendos Opera ve Bale Festivali için geri sayım başladı

Abone Ol 

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından Antalya'da düzenlenen 28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, 4-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalde bu yıl iki opera, bir bale ve Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde Devlet Opera ve Balesi müdürlüklerinin seçkin solist sanatçılarının seslendireceği iki konser olmak üzere 5 etkinlik yer alıyor.

Aspendos Opera ve Bale Festivali için geri sayım başladı #1

Türk Operası 4. Murat ile başlayacak

28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’nin açılışı, Türk bestecilerden Okan Demiriş’e ait “4. Murat” operası ile başlayacak. Sultan 4. Murat Han’ın yaşamı, annesi Kösem Sultan ile ilişkileri ve dönemsel, tarihi olaylardan esinlenilen konusu ile Türk opera repertuvarında önemli bir yere sahip olan eser, müzikleri, dekor ve kostümleri ile 4 Eylül Cumartesi akşamı saat 21.00’de Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek.

Festivalde 10 Eylül Cuma akşamı saat 21.00’de klasik bir opera eseri yer alıyor. Giacomo Puccini’nin ünlü eseri “Madama Butterfly” operası, Cio Cio San’ın duygularını yoğun biçimde ortaya koyduğu, sevilen aryaları eşliğinde Aspendos Antik Tiyatrosu’nda olacak.

28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali kapanışı Orkestra şefi Zdravko Georgiev Lazarov yönetiminde Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde Devlet Opera ve Balesi solist sanatçıları tarafından seslendirilecek ”Gala Konser” ile gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu