Aşkın, gururun hikayesi 'Afife' online platformda

Cem Kenar’ın yazdığı, Aslı İktu’nun oynadığı Afife'den kolajlar, online platformda sanatseverler ile buluşuyor.

Pandemi sürecinde seksene yakın online workshop/atölye programında, 2 binin üzerinde katılımcıyı ağırlayan THINK House, bu defa bir performansı, atölye çalışması ile birleştirerek online platforma taşıyor. Cem Kenar'ın yazdığı, tek kişilik bir oyun olan Afife'den kolajlar, 24 Eylül'de online platformda izleyiciler ile buluşacak.

Online platform üzerinden gerçekleştirilecek etkinliğin yanı sıra programı, eş zamanlı olarak sınırlı sayıda katılımcı (Mekan kapasitesinin %10'u) sosyal mesafe ve hijyen kurallarına tam uygun olarak mekanda izleyebilecek.

İç burkan bir aşk hikayesi

Afife, Türk sanat tarihine adını altın harflerle yazmış büyük isim Afife Jale'nin hastane odasındaki yalnızlığını, sıkışmış hayallerini, direnişlerini, hatıralarını ve dayanılmaz ağrılarıyla ayakta kalmaya çalışan, can yakan aşk hikâyesini konu ediniyor.

Canlı performans öncesi ve sonrasında ise, katılımcıların oyuncu Aslı İktu ile tiyatro, performans sanatı ve 'Afife' üzerine sohbet edebilecekleri, atölye çalışması yer alıyor. Böylece canlı performans ile workshop/atölye çalışması online platformda bir arada sunuluyor.

Yorumlar

YORUM YAZ