Asırlık nineden doğal beslenme tüyoları

Mersin'in Mut ilçesinde yaşayan 108 yaşındaki Hatice Canatan, bir asrı aşkın yaşına rağmen sağlıklı görüntüsüyle dikkat çekiyor.

AA'dan Ahmet Güler'in haberine göre; Mersin'in Mut ilçesinde yaşayan 108 yaşındaki Hatice Canatan, bir asrı aşkın yaşına rağmen sağlıklı görünüşüyle dikkati çekiyor. Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, nüfus kayıtlarına göre 1907 doğumlu olan Canatan'ı, ailesiyle birlikte yaşadığı evde ziyaret etti.

Eşini 59 yaşında kaybetmesine rağmen 7 çocuğunu ve 18 torununu tek başına büyüten "Asırlık nine", yaşına rağmen dinç görünüyor. Duymakta ve konuşmakta bazı güçlükler çeken Hatice Canatan, ailesinin kendisiyle yakından ilgilendiğini belirterek, yapılan yardımlar için de teşekkür etti.

Uzun yaşamın sırrı doğal beslenmede

Uzun yaşamak için doğal beslenmenin şart olduğunu söyleyen Canatan, bütün yemeklerinde doğal zeytinyağı kullandığını, herkese tavsiye ettiği zeytinyağının çok yararını gördüğünü de anlattı. Kaymakam Akyüz de Mut ilçesinin zeytinyağıyla ön plana çıkan bir yer olduğunu ifade ederek, zeytinyağı tüketiminin yaygınlaştırılması gerektiğini ifade etti.

Yorumlar

YORUM YAZ