Aşık olduğunuzu gösteren 9 işaret

Bu değişikliklerden bazıları ya da hepsi size de oluyorsa aşıksınız demektir, tadını çıkarın...

1- Yemeği unutursunuz

Aşık olduğunuzun en belirgin kanıtlarından biri yemeden içmeden kesilmektir. Bunun anlamı sadece aklınızın başka yerde olması değil, bu kişiyi yemekten daha çok istemeniz, ona öncelik tanımanız demektir.

2- Kendinizi gülümserken yakalarsınız

Aşık olmak insanı öyle şaşkına çevirir ki yüzünüze engel olamadığınız bir gülümseme yerleşir. Bu ağzı kulaklarında dolaşma halinin bir nedeni kendinizi iyi hissetmeniz, diğer nedeni de kendinize gülmenizdir.

3- Ona bakamazsınız

Onunla konuşurken herhangi birinle olduğu gibi gözlerinin içine bakamazsınız, çünkü gözlerinde eriyip gitmekten, duygularınızı anlamasından korkarsınız. İyisi mi alnına bakıp konuşun.

4- Onun için giyinmeye başlarsınız

Bunu yaptığınızı inkar etmeyin, saçınıza başınıza daha fazla özen gösterirsiniz, hangi renk bluzu giyseniz daha çok beğenir diye düşünmeye başlarsınız.

5- Görmeyince onu özlersiniz

Aşık olduğunuz kişiyle, okulda veya iş yerinde karşılaşıyorsanız ve bir gün göremezseniz, bütün gününüz size sıkıcı ve anlamsız gelir.

6- Garip kıskançlıklar başlar

Dün gece birileriyle sinemaya gittiğini mi duydunuz, kıskançlıktan geberirsiniz. Kimlerle gitti, sizi neden çağırmadılar, içinizi kurt kemirir, kıskançlıktan kulaklarınıza kadar kızarırsınız.

7- Gözleriniz parlar

Aşık olmanın fiziksel etkileri sadece gülümsemekten ibaret değil, kendinizi daha iyi hissedersiniz, dinç olursunuz, etrafınızda herkes ışıldadığınızı, gözlerinizin parladığını söyler.

8- Kıpır kıpır olursunuz

Üzerinize bir hamaratlık gelir, işe veya okula poğaçalar, kurabiyeler yapıp götürürsünüz. O ve arkadaşlarınız ya gelirse diye evinizi devamlı derli toplu tutarsınız.

9- İşe konsantre olamazsınız

Devamlı onu düşünmekten işi gücü serdiyseniz, hayal aleminde dolaşıyor ve gayret etseniz de bir türlü işinize konsantre olamıyorsanız, şüpheye gerek yok kesin aşık oldunuz demektir.

Yorumlar

YORUM YAZ