Arif V 216 filminde zekice yapılmış 7 gönderme

Arif V 216'yı ülkecek izledik. Cem Yılmaz varsa, ince espriler de vardır. İşte filmde zekice yapılmış göndermeler...

Her filmde ince espriler döner. Hele izlediğiniz bir Cem Yılmaz filmi ise, bu espriler oldukça fazla. İşte bunlardan 9'u.

Arif v 216

Shining filmine gönderme

Arif'in evinin basıldığı sahnede yer alan iki kız kardeşe söylediği "Bu çocuklar mı sevimli?" cümlesini, Shining filmindeki kızlara göndermedir.

Arif V 216

Terminatör filmine gönderme

Arif ne zaman ışınlansa, çıplak kalıyor. Burada da Terminatör filmine bir gönderme yapılmış.

Tabii bir de Cem Yılmaz'ın Deniz Akkaya ile yıllar önce verdiği çıplak pozlar vardı.

Arif V 216

Ozan Güven'e gönderme

Ozan Güven, yıllar önce sarhoşken kendisine sorular yönelten magazin muhabirine "Kaç yaşındasın sen?" demişti. Filmde de yine kendisinin hayat verdiği 216 karakteri, etrafında onunla alaya eden çocuklara bu soruyu yöneltiyor.

Arif V 216

Pek Yakında filmine gönderme

Doktor, göz ameliyatı olan Garavel Usta'nın sargıları açılacağı sırada "Göremeyebili" diyor. Arif de, "İstese görür yani?" diye soruyor. Bu şekilde Pek Yakında filminin hastane sahnesine gönderme yapılıyor.

Arif V 216

Emel Sayın filmelerine gönderme

Garavel Usta'nın gözleri ameliyat ettiriliyor. Sargıları açıldığında gördüğü ilk kişiye de Emel Sayın diyor. Hatırlarsınız, Emel Sayın'ın nostaljik klip ve filmlerinde ekranda dönen Emel Sayınlar görünür. Filmde doktor bunu çoklu görme olarak açıklıyor :)

arif v 216

Filiz Akın göndermesi

Parti sırasında Arif, Filiz Akın ile sohbet etme imkanı bulur. Küçük bir detay göze çarpar. Tıpkı Yeşilçam'da Filiz Akın'ın dudaklarına oturmayan dublaj klişesi gibi burada da söyledikleri ve dudak hareketlerinin senkronizasyonu bir türlü uymaz :)

arif v 216

Zeki Müren filmine gönderme

Zeki Müren'in uçağında geçen sahnede paraşüt açılmıyor. "Durdurun uçağı, inecek var!" hepimizin hafızasına kazınmış bir Zeki Müren sahnesi cümlesi. İşte burada bir de paraşüt sahnesi vardır ya hani. İşte bunlara zekice bir gönderme yapılmış.

Yorumlar

YORUM YAZ