Argan Yağı ile cildinizi parlatın!

Cildinize ve saçınıza iyi gelecek mucizevi yağ!

Abone Ol 

  Argan yağı, Fas’ta yetişen argan ağacının çekirdeklerinden elde edilen bir bitkisel yağdır. İçerdiği zengin vitamin ve mineraller sayesinde cilt ve saç sağlığına birçok faydası olduğu bilinmektedir. Argan yağı, cilt ve saç sağlığı için birçok faydası olan doğal bir yağdır. Çeşitli şekillerde kullanılabilir. Örneğin, cilt ve saç için nemlendirici olarak, masaj yağı olarak, makyaj temizleyici olarak veya saç kremi olarak kullanılabilir. Hemen hemen herkesin faydaları hakkında ufakta olsa bilgi sahibi olduğu bu yağın mucizevi etkilerini gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Hem cildinize hem saçlarınıza tepeden tırnağa bakım yapacak ve canlandıracak..

ARGAN YAĞININ CİLDE FAYDALARI

  • Cildi nemlendirir ve besler: Argan yağının yüksek E vitamini ve yağ asidi içeriği, cildin nemlenmesine ve beslenmesine yardımcı olur. Bu sayede cilt kuruluğu, tahriş ve kızarıklık gibi cilt sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.
  • Cilt yaşlanmasını geciktirir: Argan yağının içerdiği antioksidanlar, cilt hücrelerinin hasar görmesini önleyerek cilt yaşlanmasını geciktirme konusunda yardımcı olur.

  • Cilt tonunu eşitler: Argan yağının cilt tonunu eşitleme konusunda yardımcı olduğu bazı araştırmalarda gösterilmiştir. Düzenli olarak kullanıldığında cilt tonunuzun eşitlendiğini ve ışıldadığını göreceksiniz.
  • Cilt lekeleri ve yara izlerini azaltır: Argan yağının cilt lekelerinin ve yara izlerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olduğu bazı araştırmalarda gösterilmiştir. Bu nedenle yara ve güneş lekelerinde çok fazla kullanılmaktadır.

ARGAN YAĞININ SAÇA FAYDALARI

  • Saç derisini besler ve nemlendirir: Argan yağının saç derisini besleyerek ve nemlendirerek saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olduğu bazı araştırmalarda gösterilmiştir.

  • Saçların uzamasına yardımcı olur: Argan yağı çoğu zaman saç bakımı yaparken kullanılır. Saçı canlandırır, ışıltısını arttırır ve özellikle uzamasına yardımcı olur. Araştırmalar sonucunda argan yağının saç uzamasında kesin etkili olduğu görülmüştür.

  • Saçların parlaklığını ve yumuşaklığını artırır: Kim istemez ki saçlarının ışıl ışıl yumuşacık olmasını.. İşte bunu çok kolay bir şekilde sağlamanız mümkün. Saçlarınızın parlaklığını ve yumuşaklığını arttırmak istiyorsanız argan yağını düzenli bir şekilde kullanmanız yeterli olacaktır.

  • Saç kırılmasını ve yıpranmasını önler: Çoğu zaman mevsim geçişleri, stres haliyle birlikte saçlarımız yıpranır ve canlılığını kaybederken aynı zamanda kırılır. Saç tellerimiz aslında oldukça hassastır. İşte bu noktada argan yağı kullanarak dipten uca bakım yapmak saçlarımıza eski gücünü ve sağlığını geri kazandırır ve yıpranmasını önler.

Başa dön tuşu