Salgın sürecinde stres seviyesi ve yalnızlık duygusu arttı

100 bin kişinin üzerinde bir katılımcıyla yapılan araştırmada, her 3 kişiden 1'i salgın sürecinde stres seviyelerinde ve yalnızlık duygularında artış olduğunu bildirdi.

Her zaman yorgun hissetmenizin 7 nedeni

Bütün gün halsiz hissetmenizin birçok nedeni olabilir. Kronik yorgunluk ayrıca bir dizi sağlık probleminin ilk belirtisi olarak karşınıza çıkabilir. Ancak günlük yaşamınızda yapacağınız küçük değişikliklerle yaşadığınız yorgunluğu önleyebilmeniz mümkün.

Nezaketin sağlığa faydalı olduğu kanıtlandı

Yeni bir araştırma, nazik davranmanın ve diğerlerine yardımcı olmanın, kişinin sağlığına ve refahına faydalı olduğunu ortaya koydu.

Bebeklikte antibiyotik kullanımı obeziteye sebep oluyor

Bebeklikte antibiyotik kullanımı obeziteye sebep oluyor

Seul Ulusal Üniversitesi Hastanesi'nde görevli Prof. Park Sang-min ve ekibinin yürüttüğü araştırma, bebeklerde antibiyotik kullanımının çocukluk obezitesine yol açabileceğini gösterdi.

Bacak esnetme egzersizleri felç riskini önleyebilir

Bacak esnetme egzersizleri felç riskini önleyebilir

Harvard Tıp Fakültesi'nin Fizyoloji Dergisine yayınladığı bilgiye göre, basit bacak esnetme egzersizleri yapmak, vücuttaki kan dolaşımının iyileşmesine yardımcı oluyor.

Enstrüman çalmak çocukların hafızasına ve yaratıcılığına katkı sağlıyor

Enstrüman çalmayı öğrenmenin, çocukların hafızası ve yaratıcılığına katkıda bulunabileceği bildirildi.

Depresyon Kovid-19 salgını döneminde üç kat arttı

Yapılan son araştırmalara göre depresyon ve kaygı bozukluğunun, yeni tip koronavirüs salgınıyla üç kat arttığı saptandı.

Kahvaltıdan önce kahve içmek vücudun kan şekeri dengesini bozuyor

Kahvaltıdan önce kahve içmenin, vücudun kan şekeri kontrol mekanizmasını olumsuz yönde etkilediği tespit edildi.

Dijital çağda ebeveynler yetiştirilecek

Dr. Nabat Garakhanova, eğitim programlarıyla dijital ebeveynlerin yetiştirilmesi gerektiğine vurgu yaparak böylece çocukların siber zorbalıklara maruz kalmayacaklarını belirtti.

Bal arısının zehri meme kanseri hücrelerini yok etti

Yapılan araştırmalarla bal arısının zehrinin, laboratuvar ortamında saldırgan meme kanseri hücrelerini yok ettiği keşfedildi.