Koronavirüs beyindeki gri maddenin hacmini azaltıyor

Kovid-19 virüsü ile ilgili yapılan bir araştırma sonucunda beyindeki gri maddenin azaldığı gözlemlendi.

Venüs İkizler burcunda

9 Mayıs 2021 - 3 Haziran 2021 tarihleri arasında İkizler burcunda kalacak olan aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs'ün bu hareketinin tüm etkilerini Astrolog Ceylin Çelebi değerlendirdi.

Anneler kendilerine günde 1 saat ayırabiliyor

Araştırmalara göre annelerin yüzde 88’i, Covid-19 pandemisi sırasında ebeveynlik yapmanın her zamankinden daha yorucu olduğu konusunda hemfikir.

Salgın döneminde stres yönetimi büyük önem taşıyor

Salgın döneminde stres yönetimi büyük önem taşıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınıyla birlikte yaşanan küresel sağlık krizi ve ekonomik durgunluk ruh sağlığını yüksek oranda etkiliyor. Araştırmalar, pandemi sürecinin olumsuz etkileri arasında stres, uyku düzensizliği, gelecek kaygısı, anksiyete ve hayata karşı umutsuz yaklaşımın ilk sıralarda yer aldığını ortaya koyuyor.

Hamilelikte koronavirüs antikorları bebeğe aktarılıyor

Hamilelikte koronavirüs antikorları bebeğe aktarılıyor

Weill Cornell Tıp Enstitüsü ile NewYork-Presbiteryen Hastanesi’nin yaptığı bir çalışma Kovid-19’a karşı koruma sağlayan antikorların annelerden rahimdeki bebeğe geçebildiğini gösterdi.

Evdeki stres arttı, çocuklar ebeveyn kavgalarının gizli mağduru

Pandemi sebebiyle evde daha fazla geçiren aile bireyleri arasındaki anlaşmazlıklar çocukların mağdur olmasına sebep oluyor.

Diş eti hastalığı koronavirüs riskini artırıyor

Yapılan bilimsel araştırmalarda diş eti hastalığı bulunan kişilerin koronavirüsten ölüm ihtimalinin 9 kat daha fazla olduğunun tespit edildiğini söyleyen uzmanlar, vatandaşları diş eti sağlığına dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Hava kirliliği kısırlığa neden oluyor

ABD’de 600 kadın üzerinde yapılan diğer çalışmada ise hava kirliliğinin yumurtalıklardaki daha az sayıda olgunlaşan yumurta ile ilişkili olduğu keşfedildi.

Obezite nedeniyle ölüm oranı, sigaraya bağlı ölümleri geçti

İngiltere'de yürütülen bir araştırma, obeziteye bağlı hastalıklar nedeniyle ölüm oranının sigaraya bağlı ölümleri geçtiğini ortaya koydu.

Araştırmaya göre 80'ler müziği stresi azaltıyor

Hayattaki stres kaynaklarının etkilerine karşı 80'lerin pop şarkılarının stres atmaya yardımcı olduğu ortaya çıktı.