Arabuluculuk zamanı: Merkür Terazi burucuna geçiyor

Merkür 5 Eylül’de Terazi burcuna geçiyor ve 27 Eylül tarihine kadar da orada seyahat edecek. Merkür'ün Terazi burcuna geçmesinin etkilerini Astrolog Ceylin Çelebi, Kadın ve Kadın takipçileri için değerlendirdi.

Uyumlu ve adil olmak isteyeceğiz. Konulara objektif yaklaşacağız. Bu nedenle özellikle de doğum haritasında Merkür'ü İkizler, Kova veya Terazi burcunda olanlarınız varsa bu süreçte herkes sizin nezdinizde sorunlarını değerlendirme ihtiyacında olabilir veya siz öyle bir görev üstlenebilirsiniz. Konuları adil ve tarafsız bir şekilde değerlendireceksiniz, hiç şüpheniz olmasın. İletişim şeklimiz zarif ve kibar olacak. Çatışma istemeyeceğiz bu nedenle de gerçek düşüncelerimizi saklama eğiliminde olabiliriz.

İlişkilerde denge sağlanacak

Terazi bir hava grubu olması nedeniyle daha çok yüzeysel konular ön planda olacak. Merkür iletişim gezegeni olduğundan Terazi'de olduğunda iletişim kurmamız ve anlaşmamız daha kolay olacaktır. Karşımızdaki kişiyle olan ilişkilerimizde nazik davranmaya özen göstereceğiz. Fikirlerimizi dile getirirken dikkatli davranabiliriz hatta karşımızdaki kişilerle aramızın bozulmaması için bazı durumlarda fikirlerimizi dile getirmekten kaçınabiliriz. Orta yolu bulmak isteyeceğiz. Olaylara karşı tarafsız kalma eğiliminde olacağız. Merkür'ü Terazi burcunda olanlar iyi bir arabulucu olurlar. Bizler de bu dönemde ilişkilerinde sorun yaşayan insanlar arasında arabuluculuk yapabiliriz. Adalet isteğimiz çok baskın olacak. Bu dönemde toplumsal anlamda da adalet söylemleri yükselebilir ve bu konularda adımlar atılabilir.

Aşk hayatında barışçıl olacaksınız

Terazi bir hava grubu olduğu için bu süreçte zihnimiz oldukça rasyonel çalışacaktır. Entelektüel konulara ilgimiz artabilir. Eylül ayında sezonunda açılmasıyla kültürel etkinliklere katılmak, tiyatrolara gitmek isteyebiliriz. Terazi, aynı zamanda bir ilişki burcu olması nedeniyle fikirlerimizi paylaşmak ve birlikte akıl yürütmek isteyeceğiz. Hatta bu dönemde önemli ortaklıklar da kurabiliriz, evlilik kararları alabiliriz. Evliliğinde ya da ilişkisinde bir süredir problem yaşayanlar bu dönem uzlaşma yoluna gidebilir. Hatta uzun zamandır konuşmadığımız arkadaşlarımız, akrabalarımız varsa onlar tekrar iletişime geçmek, barışmak isteyeceğiz. Çünkü Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs aşk ve ilişkiler gezegenidir. Merkür gibi iletişimi anlatan bir gezegen bu kadar barışçıl bir burçta olunca elbette ki oldukça güzel etkiler getirecektir. Hiç mi olumsuz tarafları yok derseniz, terazi denge arayan bir burçtur ve gölge yönüyle de dengesizdir. Bu nedenle Merkür buradayken müthiş kararsız ve dengesiz bir tutum sergilememiz olasıdır. Bir öyle bir böyle derken karşımızdakini çılgına çevirebiliriz. Ayrıca karşımızdakinin hoşun gitmek amacıyla gerçeği yansıtmayan övgülerde bulunabiliriz. Bunlar da Merkür Terazi'nin gölge taraflarıdır.

Astrolog Ceylin Çelebi

Instagram: astrolifeceylin

YouTube

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ