Aqua makyaj uygulaması

Aqua makyaj bir ressamın çizdiği resimde sulu boya, yağlı boya kullanması gibi yüzümüze suyla uygulanan bir makyaj tekniğidir.

Bu makyaj genellikle gelin makyajında kullanıldığı gibi günlük makyajınızda da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Aqua makyaj gün boyunca yüzünüzde hiç bozulmadan sabit bir şekilde kalabilir. Ağladığınızda ya da terleme gibi yüzünüz ıslandığı vakit bir peçete yardımıyla suyu yüzünüzde emdirebilirsiniz.

Uygulaması

- İlk aşamada yüz nemlendiricilerle temizlenir. Fondötenle yüzümüze baz çalışmasını uygularız. Yüzümüzün bu işlemleri bittikten sonra aqua makyaj uygulamasına geçeriz. Aqua makyajda malzemelerimizin tamamını hazırladıktan sonra bir bardak suya ihtiyacımız olacaktır.

- Göz çevresine yapılacak işlemde, ihtiyacımız olan kırık beyaz bir far gerekir. Eğer bu renk far yoksa beyaz ve acık bir sarıyla karışım yaparak elde edebiliriz. Bu astar bir renktir ve bunun sayesinde makyasımızın zeminini hazırlamış oluyoruz. Göze sürülecek her türlü renk için mutlaka astar far sürmelisiniz.

- Başka bir renkle göz kapağınızın yarısına kadar göz çukurundan dışına doğru süreriz. Daha sonra bu renklen biraz koyusunu kirpik diplerine sürerek onu bir fırca yardımıyla dağıtmanız çok güzel bir görüntü sağlar.

- Her sürüşümüzde fırcanızı bir damla su ile ıslatarak sürüyoruz. Yaptığınız her işlemde farınızı iyi dağıtmalısınız ki istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Kullandığınız ürünlerin pigmenti, kalıcılığı iyi olması makyajınız için olumlu sonuç verir.

- Son olarak tercihe göre eyeliner veya pigmentler kullanabilirsiniz.

Çiğdem Avcı

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ