Anneler günü hediye önerileri

14 Mayıs Pazar. Anneler Günü, unutmayın.

Bizi 9 ay karnında taşıyan, sütüyle besleyip bize can, kan olan değerli kadınlar, annelerimiz.

Yılda sadece bir gün onları hatırlamaya yetmez elbette, ama o günü özel kılıp bir hediyeyle sevindirmekten de zarar gelmez.

Hediyenin en değerli yanı en az iki saatinizi, ki bu süre daha fazladır, o kişiyi düşünmeye ayırmış olmak. Annelerimizin söz konusu biz olunca ne kadar duygusal olduklarını düşünürsek sadece düşünce süremizi için bile salya sümük olabilirler.

Peki ne düşünmeli ne almalı? Bunun yanında bir de şu var ki, ne almamalı?

Anneler sadece mutfaktan ibaret değil

Annemize alacağımız hediye sadece ona özel olmalı, önce onu yansıtmalı sonra da bizden geldiğini gösteren bir ibaresi olmalıdır. Yani sadece iki kişisiniz, mutfağı da araya katmaya gerek yok.

Çünkü alacağınız tencere, tava, spatula gibi mutfak gereçleri annenizin kendisi için kullanacağı bir şey değildir. Bunlar sadece mutfağın ihtiyaçları olabilir. Annelerimizin sevgimizle düşünülmüş, alınmış hediyelere ihtiyacı vardır.

Mutfağa bu kez siz girin

Cinsiyet fark etmez, bugün mutfağa siz girin. Annenizi güne mutlu başlatın. Ona mükellef bir pazar kahvaltısı hazırlayabilir, hatta abartıp yatağına kadar götürebilir ve onu şımartabilirsiniz. Çiçekleri unutmayın.

364 günün üzerine bu kadarını hak etmiştir.

Ona fotoğraflarınızdan bir albüm hediye edin

Anneler sulu gözlüdür. Tabii ki bunlar mutluluk gözyaşları olacak. Fotoğraflarınız bastırın ve bir fotoğraf albümü hazırlayın. Eğer becerileriniz varsa albümü de sizyapın. Her fotoğraf altına bırakacağınız bir not, onu çok mutlu edecektir.

Annenize bir gezi planı yapın

Ona aslında zamanı hediye edin demek istiyorum. Muhtemelen onu ihmal ettiğiniz zamanlar adına Pazar gününüzü ona ayırın. Birlite gezin, yemek yeyin, sinemaya gidin. Ona unutulmaz bir gün yaşatın.

Tüm aileyi bir araya toplayın

Anneler bütün çocuklarını bir arada görmek ister. Hepiniz mümkünse toplanın. Örneğin bir akşam yemeği hazırlayın ve prensesinizi mutlu edin. Bir pasta da kesin hatta. Unutmayın bugün aslında tüm annelerin doğum günü. Çünkü canlarını feda edecekleri çocuklarının annesi oldular ve bu bir yıl içinde bugüne denk geldi.

Onu sevdiğinizi söyleyin

Elbette bunu sık sık yapın ama bugünün duygusu başka. Onu sevdiğinizi sözlü sözsüz her şekilde söyleyin. Muhtemelen onu en çok mutlu edecek olan şey sevildiğini duymakl ve hissetmek olacaktır.

Allah annelerimiz başımızdan eksik etmesin. Çünkü bir tek o olsun, bize bir şey olmaz.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ