Anneler gününde hangi çiçek alınır? Ve ne anlama gelir?

Annenize anneler gününde hediye olarak çiçek vermeyi düşünüyor ve hangi çiçeği alacağınıza karar veremiyorsanız seçiminizde yardımcı olabilmesi için en uygun ve en popüler çiçekleri anlamlarıyla beraber bu yazı içerisinde bulabileceksiniz. İşte size çiçek seçiminizde karar verirken faydalı olabilecek en uygun ve en popüler 8 çiçek.

Abone Ol 

1-Güller

Sevgililer Günü'nün sembolü kırmızı güller, 14 Şubat'ta 25-50 liradan satışa sunulacak

Romantizmin simgesi olarak kabul edilen güller aynı zamanda anneler günü için de oldukça popülerdir. Sevgi, tutku ve mükemmelliğin en güzel simgesi olan güllerin her bir rengi kendi içerisinde çeşitli anlamları barındırır. Koyu kırmızı (veya bordo) güller güzelliği, turuncu güller cazibeyi ve coşkuyu simgelerken pembe güller mutluluğa işaret eder. Kırmızı güller aşk ve tutkuyu, beyaz güller ise masumiyet ve saflığı temsil eder. Sarı güller neşe, sevinç ve arkadaşlığı göstermenin en güzel yoludur.

2-Karanfiller

Beyaz Karanfil Buketi

Anna Jarvis’in annesinin en çok sevdiği çiçek beyaz karanfil olduğu için, beyaz karanfil anneler gününün amblemi ve karanfiller de tüm dünyada anneler gününün bir sembolü olarak seçilmiştir. Çeşitli renkleri bulunan karanfiller sevgiyi, cazibeyi ve seçkinliği tasvir eder. Kırmızı hayranlığınızı göstermenin, pembe ise “seni asla unutmayacağım” demenin bir yoludur. Beyaz karanfil ise gene masumiyetin ve saflığın bir sembolüdür.

3-Zambak

Zambak çiçeği anlamı ve renkleri nelerdir? Çiçek severler buraya...

Zambaklar da yine anneler günü için en çok tercih edilen çiçeklerdir. Beyaz zambaklar masumiyet ve saflığı sembolize ederken turuncu ve sarı zambaklar senin varlığın benim için çok önemli demenin bir yoludur.

4- Laleler

Şehri Renk Cümbüşüne Çeviren Laleler | ListeList.com

Genel olarak laleler şan, şöhret ve mükemmel aşkı sembolize eder. Kırmızı laleler aşkı ilan ederlerken, sarı laleler ise güneşle özdeşleştirilmiş aydınlık, samimi ve sıcak kavramlarıyla ilişkilendirilmiştir. Anneler gününde annenize “gülüşünle güneş gibi aydınlık saçıyorsun” demek istiyorsanız sarı laleler hediye edebilirsiniz.

5- Papatyalar

Papatya Sözleri 2022: Papatyalar İle İlgili En Anlamlı Ve En Güzel Sözler

Papatyalar da anneler günü için en çok tercih edilen favori çiçeklerdendir. Diğer beyaz çiçekler gibi papatyalar da beyaz renklerinden dolayı masumiyet, saflık ve güzelliği simgelemenin yanı sıra tahammül ve yalınlığın da sembolüdürler.

6- Nergisler

Nergis Çiçeği (Daffodil) Bakımı ve Anlamı - Ev Terapisi

Nergis çiçeği temelde saygının bir göstergesidir. Yeniden doğuş, yeni başlangıçlar, ebediyen beraberlik ve karşılık beklemeden sevmek gibi çeşitli anlamlarla da ilişkilendirilir.

7- Krizantem – Kasımpatı

Kasımpatı Çiçeği Anlamı: Kasımpatı Çiçeğinin Anlamı Nedir? Ne Demek? - Son Dakika Eğitim Haberleri

Sadık olmanın bir göstergesi olarak kabul edildiğinden sadakat anlamına gelir. Tıpkı diğer çiçekler gibi krizantem de renklerine göre anlamlar içerir. Kırmızı krizantemler aşka ve sevgiye işaret ederlerken, beyaz olanlar mantık ve gerçeği yansıtır.

8- Orkideler

Antalya'da serada yetiştirilen rengarenk orkideler sahiplerini bekliyor

Anneler gününde annenize çiçek göndermek veya vermek istiyorsanız orkideler anneler günü için harika bir seçimdir. “Sen çok güzel ve çok özelsin” demenin en güzel yoludur. Orkideler güzellik, sağlık ve lüks kavramlarıyla da bağlantı kurar.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu