Anne sütü kanseri önlüyor

Prof. Dr. Erkan Topuz anne sütüyle ilgili inanılmaz açıklamalarda bulundu: Kanseri ve kemoterapinin yan etkilerini önlüyor.

Anne sütünün dünyanın en faydalı maddesi olduğunu dile getiren Prof Dr. Erkan Topuz, faydalarını saydı: "Enfeksiyonu kaybediyor, çocuğun kemik sisteminin ve sindirim sisteminin gelişmesini sağlıyor. Hatta genetik bozukluklar varsa 2 sene anne sütü verenlerde bu kötü genetik faktörler kayboluyor."

Topuz, "Anne sütünün inanılmaz faydaları var. Fakat malesef 30-40 sene evvel kimya fabrikaları çocuklara doğrudan doğruya nişasta ve süt tozu verdiler, 'Anne sütüne gerek yok bu mamalardan verin, çocuğunuz gürbüz olur' dediler. Çünkü içinde nişasta var, çocuğu şişiriyor" diyerek ilaç firmalarına karşı tepkilerini dile getirdi.

"Uyuttular"

Erkan Topuz, 30-35 sene önce anne sütünün kanseri önlediğinin bulunduğunu dile getirdi ve ekledi: "Ama yine ortalığı karıştırdılar. Üzerine gitmediler. Çalışma devam etmedi. Çünkü niye; milyarlarca dolarlık, dünyaya mama satan firmalar ne olacaktı? Satışları düşecekti. Uyuttular."

​Prof. Dr. Topuz anne sütünün kanseri ve kemoterapinin yan etkilerini önlediğine dikkat çekti.

İşte Prof. Dr. Erkan Topuz'un anne sütü ile ilgili açıklamaları İZLE:

Yorumlar

YORUM YAZ