Anne karnındaki bebeğe hangi tedaviler uygulanabilir

Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Başak Baksu'dan anne adaylarının akıllarında yer alan bu sorunun cevabını aldık.

Anne olmak; dünyada uğruna binlerce sözler yazılsa da tarif edilemeyecek kadar özel ve güzel bir duygudur. Daha hamilelikte başlayan bu duygu, anne adayının doğmamış bebek ile iletişime geçmesine neden olur. Bu iletişim esnasında doğan anne adayındaki ''koruma içgüdüsü'' karnındaki bebek adına en iyisini yapmaya iter.

Bebeğin daha iyi beslenmesi, daha sağlıklı uyuması, kendini strese sokmayarak bebeğin gelişiminin olumsuz etkilenmemesini sağlaması vb. gibi şeyleri yaparak sorunsuz bir doğum yaşamasını istese de bazen kalıtsal hastalıklar ve çeşitli komplikasyonlar yüzünden mümkün olmayabilir.

Anne karnındaki bebeğe hangi tedaviler uygulanır İZLE:

İstenen sonuçlar alınamayabiliyor

Bebeğin gelişimi önleyen hatta düşmesine bile neden olabilen kansızlık, kalıtsal hastalıklardan dolayı oluşan fiziksel bozukluklar gibi problemlerin bazıları anne karnında giderilebilse de genellikle bu tedaviler mümkün olmuyor yahut istenilen sonuçlar alınamayabiliyor. Bebeklerinin gelişiminde herhangi bir problem olan anne adaylarının aklındaki sorulardan biri olan ''Anne karnındaki bebeğe hangi tedaviler uygulabilir?'' sorusunun cevabını almak için Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Başak Baksu'yla bir röportaj gerçekleştirdik.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :