Anne sütü artırıcı çay

Uzman Diyetisyen Gizem Keservuran'dan anne sütü artırıcı çay tarifi...

Anne sütü tanıştığımız ilk mucize besindir. Potasyum, kalsiyum, protein, A, B6, C, D, E vitamini, demir, magnezyumca zengindir. Bebeğinizin gelişimi, yapılanması ve sağlıklı bedene sahip olması için son derece önemlidir. Anne sütünün salgılanması ve miktarının artırılması için çağlar boyunca çeşitli şeyler denenmiştir. Hal böyle olunca, geleneklerin ağır bastığı toplumumuz da nasibini almıştır.

Peki şimdi biraz dikkatinizi buraya çekmek istiyorum: Süt artırmak için yoğun şekerli, karbonhidratı fazla yiyecek ve içecekler, geleneksel uygulamalar sağlığınızı bozabilir. Aile büyüklerimiz lohusa şerbetini çok sever☺️ Fakat içine eklenen beyaz toz şeker anne ve bebek için zararlıdır. Bunun dışında boza, komposto, sütlü tatlı, hamur işleri ile yapılan tekli beslenmeler de son derece yanlıştır. Bunun yerine gelin ben annelere içimi hoş biiiiiiiiiiir ANNE SÜTÜ ARTIRICI ÇAY TARİFİ vereyim.

Malzemeler

- 1 yemek kaşığı ıhlamur

- 1 yemek kaşığı rezene

- 1 yemek kaşığı papatya

- 1 tatlı kaşığı anason

- 1 tatlı kaşığı kimyon

Yapılışı

- 2 su bardağı kaynar suya tüm malzemeleri ekleyip 8-10 dakika demlenmesini bekleyin. Bitkileri süzerek tüketin.

- Bu çay hem de anne ve bebek için gaz sorununu halletmeye de destek olacaktır. Bir de en sevdiğimiz şey, gelsin rahat uyku.

- Ve lütfen ihtiyaç duyduğunu düşündüğünüz kişileri postun altına etiketleyin, bilinçlenmeye destek olun.

Dyt. Gizem Keservuran

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ