Angelina Jolie’nin yeni filminin ilham kaynağı kızı Shiloh

Yeni filmi ‘The One and Only Ivan’ hakkında konuşan Angelina Jolie, 14 yaşındaki kızı Shiloh Jolie-Pitt’in film ve Jolie'nin rolü için ilham kaynağı olduğunu söyledi.

Entertainment Tonight şovuna konuk olan Angelina Jolie, yeni filmi 'The One and Only Ivan' hakkında konuştu. Jolie, 14 yaşındaki kızı Shiloh Jolie-Pitt'in film için ilham kaynağı olduğunu söyledi.

"Çok özel bir hikaye"

Kızının yıllar önce okumayı çok sevdiği bir kitaptan kendisine bahsettiğini söyleyen Jolie, "Benim de okumamı istedi. Kitabı okudum, bazı bölümlere birlikte baktık ve kitabı neden sevdiğini konuştuk. Sonra bu kitabın bir filme dönüştürülüp dönüştürülmediğini araştırdım ve daha sonra filmin yapım aşamasında olduğunu ama henüz kararlaştırılmadığını öğrendim.” ifadelerini kullandı.

Filmin yapımcılığını da üstlenen Jolie, yapımın her aşamasında yer almaya çalıştığını belirtti. Kitaba olabildiğince sadık kalınması için çalıştıklarını ifade eden Jolie, "Bu çok özel bir hikaye. Bu önemli bir gerçek hikaye ve bence hepimizin içinde bir şeyler yankılıyor” dedi.

Film, K. A. Applegate'in aynı isimdeki romanından esinleniyor ve 20 seneyi aşkın bir süredir kafeste tutulan Ivan isimli bir gorilin hikayesini anlatıyor. Kafesteki süreci boyunca resim yapmayı öğrenen Ivan, kendini resimleri ile ifade ediyor.

Jolie'nin yeni filmi 21 Ağustos'ta Disney+ platformundan gösterime girecek.

Yorumlar

YORUM YAZ