Ameliyatsız burun kaldırma nasıl uygulanır

Ameliyatlı yöntemlere göre daha pratik ve daha az risk taşıyan ameliyatsız burun kaldırma uygulamasını Medikal Estetik Hekimi Dr. Meltem Ayran anlattı.

Uzun yıllardır burun deformasyonlarını düzeltmek için ameliyat yöntemleri kullanılmaktaydı. Şimdilerde ameliyat haricinde burun estetiğinde kullanılabilecek dermal dolgular gibi malzemelerin olduğunu belirten Medikal Estetik Hekimi Dr. Meltem Ayran, birçok kişinin ameliyat olmasına gerek kamadığını söyledi.

Birçok kişi ameliyata ihtiyaç duymuyor

Lokal anestezik krem uygulamasının ardından kanül ya da iğne ile hyaluronikasit ya da kalsiyum hidroksiapatit bazlı dolguların, burun ucuna burun köküne ve burun sırtında ihtiyaç duyulan bölgeleri uygulanmasıyla işlem tamamlanır. Uygulama sonrasında doktor masaj ile şekillendirmeyi tamamlar ve kişi normal yaşamına döner. Kızarıklık, morluk minimal seviyede olabilir.

Burun dolgusu, bu alanda eğitim almış tecrübeli hekimler tarafından uygulanır. Kalıcılık kullanılan dolgu materyaline göre 1-2 yıl kadar sürer.

Birçok kişi burun dolgusu uygulamasından sonra ameliyata ihtiyaç duymuyor. Oluşan değişiklik onlar için tatmin edici oluyor. Burunun kısa bir süre içinde değişimi, tüm hastalarımızı heyecanlandırıyor. Bazen dudak konturuna yapılan dokunuşlar da burunun görüntüsünü etkiler. Burunu tüm yüz içerisinde çevresiyle ilişkisine de önem vererek 'altın oran' dediğimiz estetik oranlara dikkat ederek değerlendirmeliyiz. Burnun ucunu kaldırmak herkese yakışmaz ama burnu inceltmek, çökme olan tarafları düzeltmek, toplamda iyi bir görünüm yaratacaktır.

Yorumlar

YORUM YAZ