Ameliyatın ortasında çığlık çığlığa uyandı

Tam olarak uyuşmadığı için operasyonun yarısında çığlık çığlığa uyanan genç kadının bacaklarına uygulanan liposuction işlemi yarım kaldı.

Londra'da yaşayan genç kadın fazlalıklarından kurtulma hayaliyle ameliyat masasına yattı. Ancak bir klinikte başlayan ameliyat korkunç bir şekilde sona erdi.

Tam olarak uyuşmadığı için operasyonun ortasında çığlık çığlığa uyanan genç kadının bacaklarına uygulanan liposuction işlemi yarım kaldı.

Parlamentoda ortaya çıktı

Korkunç olay, İngiliz milletvekili Ann Clwyd'ın parlamentoda verdiği soru önergesi ile ortaya çıkarıldı. Clwyd bu şekilde çalışan bir sürü sektörel klinik olduğunu ve burada etik olmayan şekilde ameliyatlar yapan cerrahlar olduğunu iddia etti. Bu şekilde fiyaskoyla sonuçlanan yüzlerce ameliyatın kamu hastanelerinde düzeltildiğini söyleyen Clwyd, bu olayın da Londra'da bir klinikte yaşandığını söyledi.

Operasyonu yaşayan genç kadın, Clwyd'e mektup yazarak operasyonun gerçekleştirildiği masanın da diş hekimi koltuğu olduğunu tahmin ettiğini söyledi. Mektupta ayrıca şu sözlere yer verildi: "Doktorlar benden karnımın üstüne doğru dönmemi istediklerini söylediler ancak bu çok zordu. Operasyonun bazı bölümlerinde uyandım ve inanılmaz bir acı hissettim. Ayrıca çığlık atmaya başladım. Hala bacaklarımdan yağ almaya devam ediyorlardı. Doktor bana her şeye rağmen devam edeceğini söyledi. Aksi takdirde ise bacaklarımın pürüzlü bir şekilde kalacağını belirtti."

Clwyd ise anestezi uzmanı olmadan genel anestezi yapıldığını, cerrahi pratiği olmayanların da cerrahi operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı. Sağlık skandalı, İngiliz Daily Mail Gazetesi'nde yer buldu.

Yorumlar

YORUM YAZ