Katarakt nasıl gelişir?

Tıpkı bir fotoğraf makinesinin objektifi gibi gözümüzün içerisinde de doğal saydam bir lens vardır ve bu lens nesnelere odaklanarak görüntünün net bir şekilde gözün retina tabakasına aktarılmasına yardımcı olur.

Botoks nedir? Nasıl yapılır?

Yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmekte en etkili tedavi botokstur. Profesyonel kişiler tarafından uygun dozlarda yapılan uygulama ile kişiye genç ve zinde bir görünüm sağlanıyor.

Mide botoksu hakkında merak edilenler

Avrasya Hastanesi’nden Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Akın Ünal mide botoksu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yüz germe estetiği nedir?

Yüz germe estetiği nedir?

Günümüzde her ne kadar ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları ya da yüksek derecede etkileyici özelliği bulunan kozmetik cilt bakımı ürünleri kullanılsa da bazı durumlarda bu uygulamalar yeterli olmamaktadır.

İlk 6 ay anne sütü önemli

İlk 6 ay anne sütü önemli

Anne sütü, bebekler için mucizevi özelliktedir ve bebeklere gereksinimi olan tüm besin öğelerini tek başına ilk 6 ay sağlayabilen en iyi besindir. Çünkü bebeği hastalıklara karşı korur, bebeğin ilk aşısıdır.

Badem göz estetiği nedir?

Özellikle de internetin yaygınlaşması ve beraberinde bilgiye ulaşmanın kolaylığı ile birlikte, estetik uygulamalar çok daha talep edilir hale gelmiştir. Bu durum, doğal olarak badem göz estetiğine olan talebi her geçen gün daha da fazla artırdı.

Çocuklardaki fıtık kısa sürede tedavi edilmeli

Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Şafak Karaçay, fıtıkların yenidoğan döneminden, ergenliğe kadar çocukluğun her aşamasında ortaya çıkabileceğini söyleyerek uyarılarda bulundu.

Büyüyen geniz eti ve bademcik ders başarısını olumsuz etkiliyor

Çocuklarda zamanında tedavi edilmeyen bademcik ve geniz eti, işitme kaybı ve derslerde başarısızlığa sebebiyet verebiliyor.

Düzensiz sporun aşil tendonu üzerindeki etkilerine dikkat

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Bilgehan Çatal, düzenli spor yapmayıp haftada bir kez kendini aşırı zorlayan hastalarda aşil tendon yaralanmalarının sıkça görüldüğüne dikkat çekti.

Kalp ameliyatı olmadan önce Covid-19 aşıları tamamlanmalı

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Güden, pandemi döneminde kalp ameliyatlarında dikkat edilen hususlara dikkat çekti.