Alyansta fotoğraf dönemi

Evlenecek çiftlerin, alyanslarına yazdıkları isim dönemi sona erdi.

Artık çiftler alyanslara fotoğraflarını koyduruyor. Fotoğraflar alyansların içine özenle yerleştirilirken, bu tür alyans siparişlerinde artış olduğu öğrenildi.

Kayseri'deki Osmanlı Sarraf'ın sahibi Mustafa Yüregilli, alyansların içine fotoğrafları birebir yaptırdıklarını belirterek, "Sipariş verildikten sonra bir hafta içinde alyansları teslim ediyoruz." diyor. Alyansı, insanların evliliğe adım attığı ilk işaret olarak yorumlayan Mustafa Yüregilli, birkaç yıl öncesine kadar alyans çeşitlerinin sınırlı olduğunu söylüyor. Günümüzde alyans çeşitlerinin arttığına dikkat çeken Yüregilli, evlenecek çiftlerin, alyanslarına isim yazdırdığını ancak bu geleneğin yerini artık fotoğrafın almaya başladığını ifade ediyor. Yüregilli, fotoğraflı alyanslar hakkında şu bilgileri veriyor: "Alyanslarına isim yazdıran çiftler azalıyor. Bunun yerine fotoğraf konuluyor. Yüzüklerin içine şahısların fotoğraflarının birebir aynısı işleniyor. Bayanın yüzüğüne erkeğin fotoğrafı, erkeğin alyansına ise bayanın fotoğrafı işleniyor. Sipariş verildikten bir hafta sonra yüzükler sahiplerine teslim ediliyor. Artık yüzüklere isim dönemi kalktı, yerini ise fotoğraf dönemi aldı."

900 LİRADAN BAŞLIYOR

Yüregilli, portre alyans fiyatlarının çiftinin bin 900 ile 2 bin 800 lira olarak değiştiğini belirtti. Yüregilli, alyanslar için büyük bir bölüm oluşturduklarını belirterek, müşteriye binlerce alyans alternatifi sunduklarını ifade ediyor.

Yorumlar

ısımsız 14-04-2014 10:10:32

ısım daha guzel ve kalıcı

deniz 29-06-2011 16:57:07

hımmm tabi tabi ben 1.5 senedir kullanıyorum ve her 4 ayda bir resimlerin düşmesi yüzünden alyansları tamire gönderiyorum göndermediğin zamanda parmakta yara yapıyor. kesinlikle tavsiye etmem

Cezbeden cezmi 29-06-2011 16:51:56

çok hoş duygulanmamak elde değil. bu duruma nasıl geldik teknoloji dedikleri bu olsa gerek bu ürünün patenti kime ait bayilik almak istiyorum..

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :