Altın Küre ve Emmy ödüllerinin tarihleri değişti

Filmler, moda haftaları, spor müsabakaları, konserler gibi daha pek çok iptal haberiyle birlikte bu kez Altın Küre ve Emmy ödüllerinin de tarihlerinde değişiklik yapıldı.

Pek çok ülkeyi ve binlerce kişiyi etkisi altına alan korona virüsü, yaşamı da olumsuz etkilemeye devam ediyor. Hollywood Yabancı Basın Birliği, sinemaların kapatılmasıyla birlikte Altın Küre (Golden Globe) Ödül töreninin tarihinde değişiklik yapmaya karar verdi. Televizyon Akademisi de Primetime Emmy Ödülleri'nin tarihinde değişikliğe gitti.

Tören tarihi henüz değişmedi

Emmy Ödülleri için; son başvuru tarihi 11 Mayıs'tan, 5 Haziran'a uzatıldı. İlk tur oylamaları ise, 15-29 Haziran tarihleri yerine 2-13 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Adaylıklar da 14 Temmuz yerine 28 Temmuz'da açıklanacak. Son oylama turu ise başlangıçta planlanan 17-31 Ağustos yerine 21-31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Tören tarihiyle ilgili ise henüz bir değişiklik yapılmadı.

Üyeler filmleri online izleyebilecek

Altın Küre Ödülleri'nde yarışan filmler öncelikle Los Angeles'taki bir sinema salonunda Hollywood Yabancı Basın Birliği üyelerine gösteriliyor. Korona virüsü salgınından dolayı sinema salonları kapalı olduğu için yeni bir karar alındı. Hollywood Yabancı Basın Birliği üyelerine filmlerin DVD'lerinin veya online olarak izleyebilecekleri bir link ulaştırılacak. Bu kural 15 Mart-30 Nisan tarihleri arasında geçerli olacak. Bu durum devam ettiği sürece Oscar ödülleri tarihinde de değişiklik söz konusu olabilir.

Yorumlar

YORUM YAZ