Altın Koza Film Festivali’nin 2020 jürileri açıklandı

14 – 20 Eylül tarihleri arasında koronavirüs önlemlerine uygun bir şekilde gerçekleştirilecek olan 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin, Uzun Metraj Film Yarışması jüri üyeleri açıklandı.

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, 14 - 20 Eylül tarihleri arasında pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Pandemi nedeniyle içerik sınırlandırıldı

Salgın önlemleri nedeniyle bu yıl Adana Altın Koza Film Festivali'nin içeriği, 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması' ve 'Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması'yla sınırlandırıldı. Sinemaseverlerin merakla beklediği Altın Koza Ödülleri, eylül ayında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri ve Orhan Kemal Emek Ödülleri ise aynı törende sahiplerine takdim edilecek.

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisi de belli oldu. Başkanlığını oyuncu Füsun Demirel'in üstlendiği jüride; görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, oyuncu Damla Sönmez, yönetmen Seren Yüce, müzisyen Can Atilla, yazar Ayfer Tunç ve sinema yazarı Sevin Okyay yer alıyor.

Yorumlar

YORUM YAZ