Alkali Diyet hakkında doğru bilinen yanlışlar

Uzman Diyetisyen Nesrin Eriş, Alkali Diyeti'ni uygularken dikkat edilmesi gereken noktaları ve doğru bilinen yanlışları anlattı.

Alkali Diyet günümüzün en gözde ve merak edilen diyetlerinden biri. Fakat bu diyet, uzman diyetisyen kontrolünde yapılmadığında sağlık sorunları ortaya çıkabiliyor. Uzman Diyetisyen Nesrin Eriş Alkali Diyeti hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Vücudun kendini sürekli dengede tutan bir savunma sistemi olduğuna değinen Eriş, doğru beslenmenin önemini vurguladı. Ayrıca Alkali Diyeti'nde sebze ve meyvenin tüketilmesinin sağlık açısından gerekli olduğunu söyleyen Eriş bu sayede kısa sürede kilo vermenin mümkün olacağını belirtti.

Uzman Diyetisyen Nesrin Eriş,''Vücudun savunma mekanızması kendi sistemi gereğince, hiçbir şekilde PH'sını değiştiremiyor. Ondan dolayı da özellikle bir Alkali tüketimi, özellikle bir et tüketimi çok fazla bir anlam ifade etmiyor. Yediğimiz besinlerin miktarları önemli. Hayvansal kaynaklı besinleri tamamen çıkartıp, bitkisel kaynaklı sebze, meyve alkali dediğimiz besin türevlerini tükettiğinizde bunların tabi ki kalori miktarları daha az olduğu için tüketimi de ona göre sınırladığınızda doğal olarak ona göre kilo veriyorsunuz ve bir besin çeşitliliği yaratıyorsunuz'' dedi.

Alkali Diyeti ile ilgili merak edilenler İZLE:

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

DOST 08-04-2015 11:05:46

BİZDE KİME İNANACAĞIMIZI ŞAŞIRDIK

YORUM YAZ