Alışverişte çocukları zapt etmenin yolları

Pedagog Gözde Erdoğan, alışverişte bir şey almak için tutturan çocuklara nasıl davranılması gerektiğini anlattı.

Star Tv ekranlarında yayınlanan 'Melek' adlı programın konuğu, 'Süper Dadı' olarak da bildiğimiz Pedagog Gözde Erdoğan, çocukları alışveriş sırasında zapt etmenin yollarını anlattı.

Erdoğan, ebeveynlerin kuralları evden çıkmadan önce çocuklara belirtmelerini ve nereye gidildiğini söylemeleri gerektiğini belirtti.

Ödüllendirin

Alışveriş sırasında kurallara uyan çocukları günün sonunda ödüllendirmeleri gerektiğini vurgulayan Erdoğan, çocukların daha dikkatli davranacaklarını söyledi.

Rahatlık ön planda olmalı

Alışverişe çıkan annelerin, çocuklarının peşinden koşacaklarını da göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyleyen Pedagog Gözde Erdoğan, rahatlığın ön planda olmasını ve ordan oraya koşturan çocukla baş edebilmek için annenin ayağında rahat bir ayakkabı ve sırtında konforlu bir sırt çantasının olmasının şart olduğunu söyledi.

İşte alışveriş sırasında çocukları zapt etmenin yolları:

Yorumlar

kljlkjşlkşilsia 03-12-2014 21:26:27

Bizim buralarda çocuğu salıverirler ilgilenmezler anneler zaten rahat umurlarında bile değil alişverişteyken ve elin evindeyken pek ilgilenmezler onlar sadece kendi evinde ilgilenir kendi evlerine bir şey olmasın da başkalarına ne olursa olsun

snr 03-12-2014 13:50:12

Ebeveynler vah ki vah uzman pedogog diye cikmis ama tamamen yanlis yontemler bi kere ne odulu odul nereceksek cocuk bu sefer yaptigi seyde karsilik bekleyecek ikincisi de cocuk pesinde kosmak icin esnek giyinecekmisiz vay bee cok yardimci oldu . aslinda cocuk birsey istiyorsa alinabilir ama her istedigi alinmaz hemen yayir demektense onu anlayip begendinmi gergi guzelmis vs konusulur sadece alayacagiz denecek cocuk kendini parvalasada cigirsada baska tepki gosterilmemeli soylenmemeliyiz goreceksiniz yatisacak

YORUM YAZ