Aldırma Gönül seyircisinden tam not aldı

Sabahattin Ali’nin ölümsüz eserlerinin yer aldığı ve Ferhat Göçer’in tek kişilik performansıyla sahnelenen ‘Aldırma Gönül’ seyircisi ile buluştu.

Sabahattin Ali'nin heyecanlarının, aşklarının, hüzünlerinin, hasretlerinin; kısaca hayatından kesitlerin sahnelendiği ve şiirlerinden bestelenmiş sevilen şarkılarının söylendiği 'Aldırma Gönül' şarkılı oyunu, 11 Aralık tarihinde UNIQ Hall'de Ferhat Göçer'in eşsiz performansıyla sanat severlere perdelerini açtı.

Filiz Ali' den Ferhat Göçer' e tam not

Sabahattin Ali'nin kızı Filiz Ali'nin çocuklarıyla birlikte katıldığı gecede Filiz Ali duygu dolu anlar yaşadı.''Oyunu izlerken gözlerim doldu, tüylerim diken diken oldu. Hem hüzünlendim hem gülümsediğim anıları hatırladım. Ferhat Göçer'i ve Ezel Akay'ı emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Babamı doğru yansıtan bir proje olmuş, babamın esprili yanlarını da göstermiş bu proje. Umarım herkes izler'' diyerek duygularını dile getirdi.

Alkış yağmuruna tutuldu

Aralarında Hülya Koçyiğit, Aydan Şener ve Nazan Şoray gibi sanat dünyasının ünlü isimlerin de bulunduğu gecede oyun, alkış yağmuruna tutuldu. Usta yönetmen Ezel Akay'ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Sabahattin Ali'nin hafızalara kazınan Aldırma Gönül, Leylim Ley ve Göklerde Kartal Gibiydim gibi çok özel eserleriyle hazırlanan oyun sevenlerine sanat dolu anlar yaşattı.

Yorumlar

YORUM YAZ