Aksesuar seçiminde dikkat edilmesi gereken kurallar

Aksesuar seçiminde bu kurallara dikkat edin ve muhteşem görünün.

Bir kadının hazırlanmasında vazgeçilmez olan aksesuarlarla ilgili yanlış uygulamalar bulunuyor. Aksesuar sizi olduğunuzdan daha hoş göstereceği gibi karmaşık da gösterebilir. Bu nedenle hangi parçayla hangi aksesuarı kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Bu konuyla ilgili size birkaç önerimiz var.

3-4 parçadan fazla aksesuarı bir arada kullanmayın

Büyük aksesuarları tek bir kıyafette birleştirebilirsiniz. Ancak bunların 4 taneden fazla olmamalıdır ve renk, stil olarak eşleşmelidir.

Büyük yakalarınızı şallarınızla gizlemeyin

Giydiğiniz ceketin veya kabanın yakası zaten büyükse, bu kıyafete bir de şal veya eşarp eklemeniz gerekmez. Bunun yerine boynunuza küçük bir fular takabilirsiniz.

Küçük aksesuarlarda eşleşen takılar kullanabilirsiniz

Bazı insanlar, takım aksesuarların kullanımını beğenmeseler de takıların ebatları küçükse, eşleşen takılar kullanmak zarif görünebilir.

Çanta ve ayakkabının aynı renk olması gerektiğini unutun

Ayakkabılarınızla renk ve model olarak eşleşen bir çanta kullanmak zorunda değilsiniz. Ayakkabılarınız çok parlaksa, zıt renk tonlarında bir çanta bkullanmanız çok daha iyi görünecektir.

Önceliklerinizi belirleyin

Parlak giysiler, göz alıcı makyaj, dikkat çekici aksesuarlar bir arada kullanılmamalı. Elde etmek istediğiniz etkiyi belirleyin ve bunu kıyafetlerinize uygulayın. Kabarık yakalı bir bluzla, büyük bir elmas küpeyi birleştirmek abartı olur.

Gece elbisesiyle saat takmayın

Kol saatleri kentsel, sportif veya iş stilleri içindir. Bir gece elbisesi ile saati birleştirmek çok uygun değildir.

Büyük halka yüzükler herkese yakışmıyor

İnce yüzükler parmaklarınızı daha uzun gösterir. Kalın yüzükler kısa parmaklarda iyi görünmüyor. Yüzüklerinizi seçerken dikkate edin.

Eldiven üzerinizdeki bir renkle uyumlu olmalı

Doğru renkli eldivenleri seçmenin hızlı yolu; ayakkabı, kemer veya rujunuzun rengine bakmaktır. Kural olarak, eldivenleriniz kıyafetinizin en az biriyle uyumlu olmalıdır.

Pastel tonlar giyiyorsanız siyah ayakkabı kullanmayın

Eğer pastel tonlarda giyiniyorsanız, daha açık ve nötr ayakkabılar tercih edin. Koyu renk ayakkabılar bu kombinelerde çok sert duruyor.

Etnik takıları tek renk kıyafetlere kullanın

Çok sayıda iplik veya boncuk türü aksesuar kullanacaksanız, nötr renkli giysilerle görüntüyü yumuşatabilirsiniz.

Yorumlar

YORUM YAZ