Çocuklarda ekran bağımlılığı tehlikesine dikkat

Ekran bağımlığının salgın sürecinde daha tehlikeli bir hal aldığını belirten Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi Nur Kevser Abdioğlu, çocuklarda öfke problemi, kıskançlık, şiddet eğilim gibi birçok problemin ortaya çıkabildiğini söyledi.

Dijital cihazlar çocuklarda miyopiyi hızlandırıyor

Uzun süreli dijital cihaz kullanımı çocukların sosyal ve zihinsel gelişimlerini olumsuz etkilerken aynı zamanda miyopi, astigmat, alerji gibi göz rahatsızlıklarını da ortaya çıkarabiliyor.

Omurganıza zarar verebilecek günlük alışkanlıklar

Akıllı telefonunuzu kullanmaktan, ağır bir el çantası taşımaya kadar omurganıza zarar verebilecek ve sırt ağrısına neden olabilecek günlük alışkanlıklar...

Akıllı telefonlar en çok fotoğraf çekmek için kullanılıyor

Akıllı telefonlar en çok fotoğraf çekmek için kullanılıyor

Türkiye’de akıllı telefonların hangi amaçla kullanıldığı belli olurken, yüzde 44 oranla en çok fotoğraf ve video çekmek amacıyla kullanıldığı görüldü.

Telefonlarınızın pil ömrünü uzatın

Telefonlarınızın pil ömrünü uzatın

Telefon kullanıcıların en çok yakındığı sorunlardan olan kısa pil ömrünü, birbirinden önemli 4 ipucunu uygulayarak iki katına çıkarmak mümkün.

Teknoloji en çok parmaklara zarar veriyor

Uzmanlar günümüzün vazgeçilmezleri akıllı telefon ve bilgisayarların çok fazla kullanılmasının özellikle el ve parmaklara ciddi zarar verdiğini söylüyor.

WhatsApp'tan yeni etiketleme özelliği

Anlık mesajlaşma uygulaması, çok yakında etiketleme özelliğini kullanıma sunacak.

Klavyeyi bırakın elle yazı yazın

Beyin ayarları ile ilgili yapılan araştırmalarda klavye ile yazmak yerine elle yazı yazmanın beyni daha çok geliştirdiği ortaya çıktı.

Yaşlı adamın akıllı telefonla imtihanı

Halk otobüsündeki yaşlı adam, telefonuyla görüşme yapmak istedi ancak ne yaptıysa tuş kilidini açamadı. İşte o zor anlar...

Instagram fenomeninden bildirim şovu

Instagram'da fenomen hesaplardan birine sahip olan genç, telefonuna gelen bildirimlerin görüntüsünü paylaştı.