Koronavirüsün nadir görülen belirtileri yanıltıyor

Doç. Dr. Akgül Akpınarlı Antony, salgının başlangıç noktası Çin’de gerçekleştirilen klinik çalışmalardan yola çıkarak koronavirüsün nadir görülen belirtilerini derledi.

Koronavirüsü mevsimsel hastalıklarla karıştırmayın

Mevsim geçişlerinde sıkça görülen grip ve alerjik reaksiyonlarla benzer semptomlar gösteren koronavirüs, insanları paniğe sürüklüyor.

Koronavirüsten korunun ve panik yapmayın

29 yıldır Çocuk Sağlığı, İmmünoloji ve Alerji alanında çalışan Doç. Dr. Akgül Akpınarlı Antony, koronavirüs nedeniyle paniğe kapılan ebeveynlerin en çok sorduğu 20 soruyu yanıtladı.

Deniz ve güneş alerji için en doğal tedavi yöntemi

Deniz ve güneş alerji için en doğal tedavi yöntemi

Deniz tatilinin hastalıklara birebir olduğunu söyleyen uzmanlar alerji için en doğal tedavi yönteminin deniz suyu ve güneş olduğunu belirtti.

Güneş kremleri D vitamini alımını engelliyor

Güneş kremleri D vitamini alımını engelliyor

D vitamini ihtiyacının en çok karşılandığı yaz aylarında bolca kullanılan güneş koruyucu kremler D vitamini alımını engelliyor.

Her 13 çocuktan birinde besin alerjisi görülüyor

Besin alerjileri, solunum yolu alerjilerini tetikliyor ve her 13 çocuktan birinde görülüyor.

Astım nöbetlerini tetikleyen faktörler

En sık görülen kronik hastalıkların başında gelen astımı tetikleyen faktörler nelerdir? Tedavisi nasıl yapılır? İşte cevabı...

D vitamininden mahrum kalmayın

D Vitamini eksikliği, kemik hastalıklarının yanı sıra kalp hastalıklarından, alerjik hastalıklara, metabolizma hastalıklarından kansere kadar birçok hastalığa davetiye çıkarıyor.