Akciğer kanserinde kişiye özel tedavi

Dünyada en sık görülen kanser türleri arasında yer alan akciğer kanseri, kişiye özel uygulanan tedavi yöntemleri ile artık korkulan bir hastalık olmaktan çıkıyor.

Pıhtıyı önlemek için yürüdüler

Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi Derneği ile Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği; kan pıhtılaşma sorununa dikkat çekerek bu durumun getirdiği riskleri azaltmak hedefiyle 13 Ekim Dünya Tromboz Günü kapsamında toplumu bilgilendirmek üzere ortak bir projeye imza attılar.

31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü: Sigarayı bırakmanın yolları

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre her 4 saniyede 1 kişi, yani yılda 8 milyon kişi sigara kullanımı sebebiyle hayatını kaybediyor. İşte sigarayı bırakmanın yolları...

Akciğer kanseri için uzmanlardan 5 ipucu

Akciğer kanseri için uzmanlardan 5 ipucu

Kanser araştırmacılarının son yıllarda geliştirdiği yeni ve heyecan verici bir tedavi türü olan "immünoterapi", birçok kanser türünün tedavisi için umut vadediyor. İşte uzmanlardan immünoterapi ve akciğer kanseri tedavisi için 5 ipucu...

Sigara bağımlılığı nasıl başlar

Sigara bağımlılığı nasıl başlar

Sigara kullanımı, en öldürücü toplumsal zehirlenme olayıdır.

Pasif içiciliği hafife almayın

Evin içerisinde kapı, pencere açarak ya da başka odaya geçerek sigara içmenin pasif içiciliği önlemediğini söyleyen uzmanlar uyarılarda bulundu.

Göz dibi muayenesi ile kanser teşhisi

Prof. Dr. Samuray Tuncer, "Düzenli bir şekilde yaptırılan göz dibi muayenesi ile çeşitli kanser türlerinin bulguları erken teşhis edilebilir" dedi.

Kanser aslında önlenebilir bir hastalık

Sağlıklı beslenme, kilo ve stres kontrolü, hareketli yaşam, düzenli egzersiz ile tüm kanserlerin en az yarısının, sağlıklı yaşam alışkanlıklarının benimsenmesi ile önleyebilme mümkün.

Kişiye özel kanser tedavisi

Moleküler biyoloji dalındaki gelişmeler ile insanlar aynı kanser türüne yakalansa da bireyselleştirilmiş tedavi imkanı ile kişiye özel tedavi planları hazırlanabiliyor.

Uzun süren ses kısıklığı hastalık habercisi olabilir

Op. Dr. Ertan Yıldırım, ses kısıklığının 2-3 haftayı aşması halinde mutlaka doktora başvurulması gerektiğini söyledi.