Ağustos ayında gidebileceğiniz etkinlikler

Tatilini İstanbul'da geçirecekler için gidebilecek birçok etkinlik seçeneği...

Ağustos ayını tatil beldelerinde geçirmeyip şehirde kalacaklar için gidilebilecek birçok etkinlik seçeneği var. Programlarınızı yapmadan önce sizler için seçtiklerimize göz gezdirin!

Yoldan Çıkan Oyun

Yoldan Çıkan Oyun

Mehmet Ergen tarafından Türkçe'ye çevrilip Lerzan Pamir tarafından yönetilen Yoldan Çıkan Oyun, bu kez Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne alıyor. 1920'lerde yaşanan bir cinayetin üzerine kurulmuş oyunu, açık havanın keyifli atmosferinde soluksuz izleyeceksiniz.

damdaki kemancı

Damdaki Kemancı

Broadway'in en uzun soluklu oyunlarından biri olan Damdaki Kemancı, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne alacak oyunlardan. Rus Çarlığı dönemindeki gelenek ve devrim taraftarlarının siyasi çatışmalarını izleyeceğiniz oyun, açık havada bir başka güzel olacak. 7 Ağustos akşamına başka bir program yapmayın deriz!

piraye

Piraye

Tiyatro severler için oldukça etkileyici olacak oyun Nazım Hikmetin ölümsüz aşkı Piraye, 8 Ağustos günü Kadıköy Duru Sahnesinde oynanıyor. Ödüllü yönetmen ve aktör Murat Çidamlı'nın rejisörlüğünü ve oyunculuğunu üstlendiği oyun, Eylül Kuzgunbay'ın uyarlamasıyla sahne alıyor.

Ediz Hafizoğlu

Ediz Hafızoğlu "Nazdrave 13”

Dört senedir lokal caz müzisyenlerini bir cruise gemisinde ağırlayarak, İstanbul Boğaz manzarası eşliğinde caz müzik dinleme fırsatı sunan Denizde Caz, 10 Ağustos akşamı Ediz Hafızoğlu ve grubunu konuk ediyor. Ajandanıza mutlaka alın!

cesar et rosalie

Cesar Et Rosalie

Zorlu PSM Amfi'de gerçekleşen Fransız Film Gösterimleri'nde, bu ay radarınıza almanız gereken filmlerin başında Cesar Et Rosalie geliyor. 13 Ağustos'ta izleyebileceğiniz film, sinemadaki ilk rollerinden birini oynayan Isabelle Huppert ile dikkatleri üzerine çekiyor. Sürükleyici bir aşk hikayesini konu alan yapım, sinema tarihinin kült filmleri arasında.

oh sees

Oh Sees

Bugüne kadar 20 stüdyo albümüne imza atan ve renkli ve eğlenceli canlı performanslarıyla herkesin aklına kazınan müzik grubu Oh Sees, 28 Ağustos'ta ilk defa Türkiye'ye geliyor. Art punk, post punk, rock gibi türlerde bestelere sahip olan Oh Sees'in en can alıcı noktası, evlerinde ürettikleri bir takım deneysel seslerin müziklerinin içinde yer alması. Bu yaratıcı grubu mutlaka canlı izlemelisiniz.

çöpçüler kralı

Yeşilçam Film Gösterimi: Çöpçüler Kralı

Yine Zorlu PSM Amfi'de gerçekleşen Yeşilçam Film Gösterimleri kapsamında izleyebileceğiniz Çöpçüler Kralı ile nostalji yaşamaya hazır olun. Kemal Sunal, Şener Şen, Ayşen Gruda gibi büyük isimlerin yer aldığı film, 29 Ağustos'ta izleyicilerle buluşturulacak. Eskileri anacağınız, duygusal bir yaz akşamı yaşayacaksınız.

(Bu yazı ilk önce oggusto.com'da yayınlanmıştır.)

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ