Ağrılara iyi gelen taşlar

Abone Ol 

Hayatımızı gerçekten zorlaştıran vücut ağrılarımız kimi zaman çekilmez hale gelebiliyor. Günlük yaşantımızda da gerek psikolojik gerekse işlevsel olarak bizi olumsuz etkileyen bu ağrıları doğal taşlarla giderebiliriz. 

Ağrılara iyi gelen taşlar #1

Ametist taşı

Ametist taşının yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkileyerek, aşırı yorgunluğu giderir ve stresi azaltır. Bu taş hayatınızı zehir eden migrene iyi geliyor. Ayrıca baş ağrısına da iyi gelir. Bu taşla kendinize takılar da yapabilirsiniz.

Ağrılara iyi gelen taşlar #2

Garnet taşı (Granat Taşı, Lal Taşı)

Genellikle kırmızı renk olarak bilinir. Garnet taşı bel ağrısını gidererek zindelik verici bir etki oluşturur. Bedeni kuvvetlendirir, canlandırır. Dinginlik hissi verir. Bu sayede yaptığımız işlerin kapasitesi artar.

Ağrılara iyi gelen taşlar #3

Aytaşı

Kramplar, bacak ağrıları ve sırt ağrılarına iyi gelen aytaşının faydaları kasları rahatlatıcı etkiler sağlamaktadır. Ayrıca iştah kapatan özelliği sayesinde, oburluğa da iyi gelmektedir. Buna göre aytaşının özellikleri çok yönlüdür ve iyileştirici gücü yüksektir diyebiliriz.

Ağrılara iyi gelen taşlar #4

Kehribar taşı

Tam bir ağrı giderici niteliğe sahip şifalı taşlardandır. Bel ve sırt ağrılarına, diz ağrılarına iyi gelerek zindelik verir. Elektirik yükünü azalttığı için depresyonu giderir.

Ağrılara iyi gelen taşlar #5

Azurit taşı

Tiroidi dengeleyen ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği iddia edilen azurit taşı aynı zamanda gözle ilgili her türlü rahatsızlıklara, yumurtalık ve adet sancılarına, karaciğer rahatsızlıklarına bile etkili. Asabiyetten dolayı çok konuşan birini sakinleştirir veya kendini ifade etmekten kaçınan birine cesaret verir.

Ağrılara iyi gelen taşlar #6

Malahit taşı

Bel fıtığı ve astıma karşı etkili olan malahit taşı ayrıca dolaşım sistemini de dengeliyor, tansiyonu düşürüyor  ve sakinleştirici etkisiyle rahat bir uyku düzeninizin olmasını sağlıyor.

Çiğdem Avcı

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu