Dadı dirseği nedir?

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Ortopedi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Numan Duman, daha çok 1-5 yaş grubu çocukların kollarından çekilmesi sonucu dirsek eklemlerinde görülen ve ‘dadı dirseği’ olarak adlandırılan sorun hakkında önemli bilgiler ile ebeveynlere tavsiyeler paylaştı.

Boğaz ağrılarını hafife almayın

Acıbadem Altunizade Hastanesi Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Mahmut Ozan Fındık, kış aylarında sık görülen boğaz ağrısına karşı almamız gereken önlemleri anlattı; önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

Evde çalışırken hareket etmeyi ihmal etmeyin

Pandimiyle birlikte yaygınlaşan evden çalışma modelinin kurbanı olmak istemiyorsanız, her yarım saatte bir hareket etmeyi alışkanlık haline getirin.

Topuk ağrılarının en sık görülen nedeni; topuk dikeni

Topuk ağrılarının en sık görülen nedeni; topuk dikeni

Günlük hayat kalitesini olumsuz yönde etkileyen topuk ağrılarının altında yatan nedenleri öğrenmeye ve tedavi yöntemlerini keşfetmeye ne dersiniz?

Yemek yedikten sonra karın ağrısı yaşıyorsanız dikkat

Yemek yedikten sonra karın ağrısı yaşıyorsanız dikkat

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Sedat Işık, sindirim sistemini ele geçiren crohn hastalığı hakkında önemli bilgiler veriyor.

Sinüzit, fiziksel ve psikolojik sorunları da beraberinde getiriyor

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Koray Cengiz, sinüzit ile ilgili bilinmesi gereken önemli noktalara değindi.

Fazla gerginseniz dikkat

Milyonlarca insanın hayatını karartan boyun fıtıkları farklı şekilde belirtiler verebiliyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Bel ve kas ağrılarını tetikleyen nedenler

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır, bel ve kas ağrılarını tetikleyen nedenleri anlatarak önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

Kanser ağrılarında doğru yönlendirme önemli

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan kanser tüm dünya artmaya devam ediyor. Kansere bağlı olarak vücudun farklı bölgelerinde ağrılar meydana gelebilmektedir. Peki bu ağrıların çözümü nelerdir? Anesteziyoloji ve Reanimasyon Prof. Dr. Serbülent Gökhan Beyaz, konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Sabah uyandığınızda beliniz ağrıyorsa dikkat

Omurga sağlığını etkileyen birçok faktör olduğunu ifade eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır, uykunun da bunlardan biri olduğunu belirterek önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu.