AçıkhavADA Sinema başlıyor

Nostaljik sinemanın dokusuna uygun olarak Büyükada'da gerçekleştirilecek olan AçıkhavADA Sinema, 16 Temmuz Perşembe akşamı başlıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir kapalı olan sinema salonlarının yerini, sosyal mesafeyi koruyabileceğimiz nostaljik açık hava sinemaları alıyor. Nostaljik sinemanın dokusuna uygun olarak Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı'nda kurulacak açık hava sineması da salgın döneminde moral arayanlara yıldızların altında, denizin ortasında muhteşem bir seyir keyfi sunuyor.

Yaz boyunca açık olacak

Adalar Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan AçıkhavADA Sinema etkinliği kapsamında, Selvi Boylum Al Yazmalım'dan Tosun Paşa'ya, Dövüş Kulübü'nden Parazit'e iz bırakan filmler izleyiciyle buluşacak. 16 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak olan etkinlik, yaz boyunca her perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri izleyiciyle buluşacak. AçıkhavADA Sinema ayrıca, her gösterim öncesinde bir konuşmacıyı ağırlayacak.

Organizasyon kapsamında ilk etkinlik 16 Temmuz Perşembe akşamı 20:30'da, Selvi Boylum Al Yazmalım ile gerçekleşecek. Filmin müzisyeni Cahit Berkay da sohbetiyle ve mini konseriyle geceye renk katacak.

Yorumlar

YORUM YAZ