93. Oscar Ödülleri töreni aynı anda birçok yerde düzenlenecek

Abone Ol 

Akademiden yapılan açıklamaya göre, koronavirüs önlemleri kapsamında, bu yılki Oscar Ödülleri töreni 25 Nisan'da birden fazla noktada düzenlenerek canlı yayınlanacak. Açıklamada, “Akademi, tüm katılımcıların sağlığına dikkat ederek, eşi benzeri olmayan bir Oscar töreni sunmaya kararlıdır” ifadesi yer aldı.

93. Oscar Ödülleri töreni aynı anda birçok yerde düzenlenecek #1

Kısıtlamalara dikkat edilecek

Euronews'in haberine göre: Akademi, Dolby Theatre dışında henüz törenin yapılacağı diğer salonların sayısı ve yeri hakkında bilgi vermedi. Ayrıca kimlerin katılacağı konusunda da henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak ABD'de koronavirüs salgınına karşı getirilen kısıtlamaların özenle takip edileceği belirtildi.

93. Oscar Ödülleri töreni aynı anda birçok yerde düzenlenecek #2

2020’de birçok film vizyona girmedi

Bu yıl, 2021 Golden Globe Awards'ın da (Altın Küre Ödülleri) 28 Şubat'ta hem Los Angeles hem de New York'ta yapılması kararlaştırıldı. 1950'lerde de Oscar Ödülleri töreni aynı anda Los Angeles ve New York'ta düzenleniyordu. 2020 yılında başta ABD'de olmak üzere birçok ülkede sinema salonlarının kapatılması ile geçen yıl çıkması beklenen birçok filmin vizyona giriş tarihi ertelendi. Bundan dolayı birçok kişinin bu yılki töreni takip etmeyeceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu