90'lı yıllardan büyük bir dönüş yapan 10 moda trendi

90'lı yıllardan sevdiğiniz veya nefret ettiğiniz birçok trend geri dönüş yapıyor ve kalıcı için buradalar...

90'lı yıllar moda için devrim niteliğinde bir on yıldı ve kot tulumlar, tarz terlikler veya kabarık sırt çantaları... Sevdiğiniz veya nefret ettiğiniz birçok trend geri dönüş yapıyor ve kalıcı için buradalar...

İşte 90'lı yıllardan büyük bir dönüş yapan trendler.

Terlikler

90'larda bu Adidas style terliklere sahip olmayan birini bulmakta zorlanabilirdiniz ve şimdi de durumun aynı olması bekleniyor. Gigi Hadid'den Suki Waterhouse'a modeller terlikleri keşfettiler ve Gucci gibi büyük markalar sportif stile yönelmeye başladı bile...

Hayvan sırt çantaları

90'lı yıllar kabarık, hayvan şeklindeki sırt çantaları da dahil olmak üzere şirin aksesuarlarla doluydı. Trend, Philipp Plein'in bu oyuncak ayının sergilendiği Sonbahar/Kış '18 podyumunda geri döndü.

Büyük dişli tokalar

Günümüzde bu tokaları duşta ıslanmak istemediğimizde saçlarımızı tutturmak için kullanıyoruz, ancak 90'larda bu bebekler en şık şık saç aksesuarıydı ve Alexander Wang'ın Sonbahar/Kış '18 gösterisinde tekrar fark edildi.

Bandanalar

Bandanalar 90'ların gardırobunda olmazsa olmaz olan çok yönlü bir aksesuardı. Saçlarda, boynun etrafında, gömlekle birlikte... Birçok stilde kullanılıyordu ve kombinasyonlar gerçekten sonsuzdu. Ve artık iddialı bir şekilde geri dönüyorlar!

Bisiklet şortları

Bisiklet şortları spor salonunda giymek için mükemmeldi ve Madonna ve Prenses Diana gibi figürler bile stilin hayranlarıydı. Son zamanlarda Kim Kardashian ve Off-White sayesinde moda kıvrımlarına geri döndüler...

Kargo pantolon

Kargo pantolonlarda tüm ihtiyaçlarımızı karşılayan çok fazla cep vardı (genellikle cırt cırtlı). Ve kamuflaj deseni her zaman artı puandı. Bella Hadid'in, New York'da verdiği fotoğrafta üstündeki ceketle birlikte giydiği kargo pantolon, stilin geri döndüğüne dair en büyük işaretlerden biri...

Kedi gözü güneş gözlüğü

Abartılı kedi gözü çerçeveleri gerçekten 90'larda zirve yaptı. Şimdi, Selena Gomez'in lacivert omuzlu bir elbise ile eşleştirildiği gibi, stil daha modern.

Zincir kemerler

Bu kemerler, en iyi pazen gömleği ve en sevdiğiniz yırtık kot pantolonunuzla giyilen 90'lar dönemi aksesuarıydı. Bella Hadid, nostaljik parçayı ince çizgili pantolonlarla eşleştirerek modern bir hava kattı.

File çorap

File çoraplar, 90'lı yıllarda kadınlar tarafından hızla benimsenen bir başka aksesuardı. Bugün, genellikle yırtık kotların altında, çorap olarak veya zarif yüksek topuklu ayakkabılarla giyiliyorlar.

Yüksek belli kot pantolon

Yüksek bel kot pantolonlar geri döndü ve her zamankinden daha popülerler. Yüksek belli şalvar tarzı sokak stili yıldızları, Gigi Hadid gibi modeller ve giyim markaları sayesinde yeniden popüler hale geldi. Pantolonlar, moda şakalarının konusu olmasına rağmen, popülerliğinden asla ödün vermiyor.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ