9 basit adımda ayçiçeği çizmeyi öğrenin

Bu büyük çiçeğin eşsiz güzelliğini yakalamak zor görünüyorsa endişelenmeyin, işte adım adım harika bir ayçiçeği çizimi.

Kim çiçek çizmeyi sevmez ki? Claude Monet, Henri Matisse ve Georgia O'Keeffe gibi ünlü sanatçılar, renkli bitkilerin yaratıcı tasvirleriyle tanınırlar. Ve tabii ki hiçbir ressam ayçiçeği sanatı ile Vincent van Gogh kadar iyi tanınmaz. İkonik ayçiçeği resimleri serisi, dünyanın dört bir yanından sanatseverlerin gözlerini ve kalplerini yakalıyor ve birçok sanatçıya bu ilginç bitki hakkında kendi yorumlarını yaratmaları için ilham veriyor.

Bu büyük çiçeğin eşsiz güzelliğini yakalamak zor görünüyorsa endişelenmeyin. Kendi ayçiçeği resminizi çizmenize yardımcı olacak bir eğitim hazırladık. Denemeye hazır mısınız? Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir kurşun kalem, silgi ve biraz kağıt. Şimdi bir ayçiçeği çizelim.

1. ADIM: Bir daire çizin

Kağıdınızın üst kısmına yakın bir yere geniş bir daire çizerek başlayın, burası ayçiçeğinin merkezi olacaktır.

2. ADIM: Yaprakları çizin

Sonra, yaprakları ekleyeceğiz. Bir referans fotoğrafa bakarak, dairenin etrafına elmas benzeri şekiller çizin. Ayçiçeğinize biraz karakter kazandırmak için bazı yaprakları bükmekten veya kıvırmaktan çekinmeyin. Daha dolgun görünen bir ayçiçeği yapmak istiyorsanız, tatmin olana kadar arkaya daha fazla yaprak koyun. Bu eğitimde, ayçiçeği aşağı yukarı her yönden görünüyor, ancak onu asimetrik yapmaktan da çekinmeyin.

3. ADIM: Gövde ekleyin

Daha sonra, neredeyse sayfanın sonuna kadar inen kalın bir gövde ekleyeceğiz.

4. ADIM: Yaprakları ekleyin

Ardından, ana gövdenin her iki tarafına ulaşan birkaç küçük gövde ekleyin. Ardından, bu sapların ucuna çeşitli küçük, orta ve büyük yapraklar çizin. Çizime gerçekçilik hissi katmak için bazı yaprakları kıvırmayı deneyin.

5. ADIM: Merkezde eşmerkezli daireler çizin

Bir ayçiçeğinin merkezi derinlikle doludur. Öyleyse, onu nasıl çizeceğimizi belirlememize yardımcı olmak için, iki eşmerkezli daire çizeceğiz . Bunları olabildiğince düz bir şekilde çizmeye çalışın, ancak çok fazla endişelenmeyin, çünkü yakında doku ile ortaya çıkacaklar.

6. ADIM: Tohumları çizin

Çiçeğin merkezinin dış kısmından başlayarak, küçük oval sıralar çizmeye başlayın . Dış halkanın oldukça aralıklı olması gerekirken, ikinci halka oldukça yoğun olacaktır. Ardından, tam ortada, oraya buraya birkaç oval ekleyin ve çoğunlukla beyaz kalmasını sağlayın.

7. ADIM: Ayçiçeğinize tanım ekleyin

Şimdi, kalan yönergeleri sileceğiz ve ayçiçeğine bir tanım ekleyeceğiz. Yapraklardan başlayarak, her şeklin ortasında bazı kırışıklıklar çizin. Ardından, gövdenin her yerine ince tüyler çekin ve yapraklara damarlar ekleyin.

8. ADIM: Süslemeler ekleyin

Bu adım isteğe bağlı olsa da, bitmiş bir illüstrasyon yapmak için ayçiçeği çiziminize bazı süslemeler eklemeyi düşünün. Bunu yapmanın en kolay yolu, bir açı ölçer ile dairesel bir sınır oluşturmak ve eğri çizgi boyunca küçük daireler çizmektir. Bu şekilde izleyicinin gözleri ayçiçeğinin başına çekilir.

9. ADIM: Mürekkeple çizimin üzerinden geçin

Nihayet, mürekkeple üzerinden geçerek resmimizi tamamlama zamanı. Çizim elinizin altına bir kağıt parçası yerleştirin ve en sevdiğiniz kalemle çizgilerin üzerinden dikkatlice geçin. Tüm çizgiyi geçtikten sonra, gövde, yapraklar gibi önemli alanlara biraz doku eklemekten çekinmeyin. Noktalama ve tarama, kullanabileceğiniz iki harika tekniktir. Mürekkeplemeyi bitirdikten sonra, kalan kurşun kalem izlerini silmeden önce mürekkebin kuruması için önemli bir süre beklediğinizden emin olun.

Çizimler: Margherita Cole | My Modern Met

Yorumlar

YORUM YAZ