8 yaşındaki kız tüm harçlığını biriktiriyor

Maisie Hymers adındaki 8 yaşındaki küçük kızın para biriktirmekteki tek amacı kendisine bir şeyler almak değil, hasta çocuklara yılbaşı hediyesi almakmış.

Maisie Hymers, 8 yaşında bir İngiliz kız çocuğu. Maisie tüm yıl boyunca ailesinden aldığı cep harçlığının tamamını - 400 Sterlin, yani 1800 TL - biriktirmiş.
İşin güzel kısmı şu: Para biriktirmekteki amacı kendisine bir şeyler almak değil, hasta çocuklara yılbaşı hediyesi almakmış.

Kızımız geçen yıl kolu kırılınca hastanelik olmuş. Burada yatan hasta çocukları görünce çok etkilenmiş ve onları biraz mutlu edebilmek için bu güzel işe girişmeye karar vermiş. Sonrasında da tüm yıl para biriktirmiş.

Kısa süre önce de aldığı hediyeleri vermek için anne ve babası, anneannesi ve kardeşleriyle birlikte bu hastaneye gitmiş ve orada yatarak tedavi gören çocuklara dağıtmış.

Anne ve babası kızlarıyla gurur duyduklarını haklı olarak söylüyor. Bu arada Maisie iyilikseverliği bir yaşam tarzı haline getirecek gibi görünüyor:
Küçük kızımız ​"Gelecek yıl da benzer bir şey yapmak istiyorum, ama ne yapacağımı henüz bilmiyorum"​ diyor.

Yılbaşını hastanede tedavi olarak geçirecek çocuklara büyük moral olacak bu davranışından dolayı genç kızı kutlamak düşüyor.

Yorumlar

YORUM YAZ