8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nüz kutlu olsun

Kadınların daha özgür, daha mutlu, daha güçlü olduğu ve değerinin hiçbir zaman unutulmadığı bir dünyada yaşamak dileğiyle...

Kadına yönelik şiddetin bilinmeyen yüzü: Psikolojik şiddet

8 Mart Kadınlar Günü’ne yönelik açıklamalarda bulunan Psikolog G. Tansu Ocak, kadına yönelik şiddetin yalnızca fiziksel kaynaklı olmadığını, psikolojik şiddetin de yıkıcı sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti.

Fahriye Evcen'den 8 Mart mesajı

Instagram hesabından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü paylaşımı yapan ünlü oyuncu Fahriye Evcen, "Gücün kendisi olmalıyız.” dedi.

Hande Erçel'den duygulandıran 8 Mart paylaşımı

Hande Erçel'den duygulandıran 8 Mart paylaşımı

Oyuncu Hande Erçel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kanserden hayatını kaybeden annesi Aylin Erçel'i andı.

İşte, evde, sokakta kadının adı olmalı

İşte, evde, sokakta kadının adı olmalı

Toplumsal cinsiyet eşitliği savunucusu, Murat Yeşildere, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklamada bulundu. Yeşildere, Türkiye’de kadın istihdamının artmasının önündeki en büyük engelin bilinçsiz önyargılar olduğunu ve erkeklerin değişiminin şart olduğunu söyledi.

Avrupa Yüzme Şampiyonu Sümeyye Boyacı'dan 8 Mart mesajı

Cumhuriyet tarihinin ilk Kadın Avrupa Yüzme Şampiyonu Sümeyye Boyacı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne özel düşüncelerini paylaştı.

Kadınların sesine kulak verin

Twitter'daki Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun başlattığı #öldürülmediğimizşehirler etiketinde kadınlar seslerini duyurmaya çalışıyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kaçırılmayacak etkinlikler

Dünya Kadınlar Günü, ülkemizin çeşitli yerlerinde her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek farklı etkinliklerle kutlanacak. Dünya Kadınlar Günü etkinliklerini sizin için derledik...

Kadından şair olmaz diyenlere tepki olarak doğan kadın şairler

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne özel hazırladığımız bu listede Türkiye edebiyatında adı çok duyulmayan kadın şairlerimizi ele aldık.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nüz kutlu olsun

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun!