8 Mart’a özel gişe rekortmeni filmler

Abone Ol 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde gelmesiyle SPI International’ın FilmBox+ streaming platformunda Mart ayı boyunca kadın başrol oyuncularının Hollywood filmlerinden oluşan büyük bir beğeni toplayan filmler yayınlanacak. Dünyaca ünlü tanınmış kadın yıldızlarının birbirinden güzel öyküleri izleyicilere sunuluyor. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Anne (Tully)

Marlo yeni doğan bebeğiyle birlikte olmak üzere 3 çocuk annesi bir kadındır. 2 çocuğuyla uğraşmasının yanı sıra yeni bebeği de onu bir hayli yormaktadır. Kız kardeşinin perişan halini gören erkek kardeşi ona yardımcı olması için bir gece dadısı tutar. İlk başta durumu savurganlık olarak gören Marlo, genç dadı hakkında emin olmasa da zamanla düşünceli, sürprizlerle dolu ve bazen de zorlu bir genç kadın olan Tully ile güçlü bir arkadaşlık geliştirir…

Model (The Model)

Kariyerini hızlı adımlarla çıkmakta olan genç model Emma, uluslararası bir top model olma rüyası gerçekleştirmek için Danimarka’daki hayatını geride bırakıp Paris’e taşınır. Artık yeni şehri olarak gördüğü Paris’te hızla yükselmektedir ve aranan modeller arasına girmiştir. Paris’te bir çekim sırasında çekici ve yakışıklı bir fotoğrafçı olan Shane White ile tanışır. Kısa sürede ilişkileri aşka dönüşür. Ama bir süre sonra ilişkileri Emma için tehlikeli bir saplantıya dönüşecektir.

Unutma Beni (Still Alice)

Alice Howland, Columbia Üniversitesi’nde ünlü bir dilbilim profesörüdür. Bir gün doktor muayenesinde kendisine Alzheimer’ın başlangıç evresinde olduğu teşhisi konur. Alice’in hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır. Geçirdiği hastalık, eşi ve üç çocuğuyla birlikte sürdüğü hayata yeni bir gözle bakmasını sağlayacaktır. İnsan ilişkilerini sorgularken öte yandan da en genç kızıyla olan ilişkisiyle de onu yeniden kazanmak için mücadele verir. Alice, uzmanlaştığı bölüm gereği hayatı boyunca yeni şeyler öğrenmektedir ve bu yüzden hastalığını başta kabullenmek istemez. Manhattan sokaklarında kayboluşuyla durumu kavramaya başlayan Alice, zamanla Alzheimer’la mücadele etmenin yollarını arayacaktır. Filmin başrollerini Julianne Moore ile birlikte Kristen Stewart, Alec Baldwin ve Kate Bosworth paylaşıyor.

Kız Kardeşler (A Tale of Three Sisters)

Yönetmen Emin Alper’in Berlin Film Festivali’ne sunduğu dram filmidir. Kız kardeşler filmi, annesinin ölümünden sonra hayata tutunmaya çalışan 3 kız kardeşi konu alıyor. Havva, Nurhan ve Reyhan adındaki 3 kız kardeş Annelerinin ölümü sonrasında 3 farklı ailenin yanına besleme olarak gönderilir. Birbirlerinden tamamen kopan çocuklar yeni yaşantılarına uyum sağlamakta zorlanırlar. Yeni ailelerinin yanında alışamayan kız kardeşler tekrardan baba evine gönderilirler. Ancak köylerine dönen çocuklar asıl acı gerçekleri burda yaşar.

Mutluluk (Euphoria)

Başrolünü, güzel aktris Eva Green’in üstlendiği filmin öyküsü, pek de iyi geçinemeyen iki kız kardeşin Avrupa’ya yaptıkları ve bir anda gizemli bir hal alan yolculukları üzerine kurulu.

Aşk ve Mutluluk (A Tale of Love and Darkness)

Filistin’deki savaş sırasında kalabalık bir apartmanda kitaplarıyla iç içe bir şekilde büyüyen çocuk, 12 yaşına geldiğinde annesinin intiharıyla derinden sarsılır; bu trajedi hayatını değiştirmesine yol açar. İsmini değiştirir, İsrail’deki bir Kibbutz bölgesine taşınır, zamanla yazarlık yapmaya ve aktif olarak ülkenin politik hayatında rol almaya başlar… İsrailli gazeteci ve yazar Amos Oz’un gerçek hayat hikayesinden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda ünlü oyuncu Natalie Portman bulunuyor. Portman aynı zamanda filmin senaristi ve başrol oyuncusu olarak da karşımıza çıkarken, başrollerde ona Makram Khoury ve Shira Haas eşlik ediyor.

Mutluluğun Ardından (After I’m Gone)

Bekar bir baba olan Yoram, veterinerdir. Yaban kedilerine bakmak, hasta hayvanların ameliyatını gerçekleştirmekle görevli olan Yoram, kızı Roni’nin intiharı girişimi ile sarsılır. Onu yeniden hayata bağlamak isteyen Yoram, kızı ile birlikte şehir dışındaki ailesinin yanına gitmeye karar verir * Yönetmenin ilk filmi. Annesiz bir evin, boşluğu doldurulması imkansız sancısını anlatıyor. Oldukça kasvetli bir baba kız ilişkisi. Hangi kültürde olursa olsun, insanın bazı iç dinamikleri asla şaşmıyor. Zor dönemlerde her tür ayrıksılıktan münezzeh, aynı biçare kaderi paylaşıyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu