8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kaçırılmayacak etkinlikler

Dünya Kadınlar Günü, ülkemizin çeşitli yerlerinde her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek farklı etkinliklerle kutlanacak. Dünya Kadınlar Günü etkinliklerini sizin için derledik...

8 Mart Cuma günü Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor olacağız. Dünya Kadınlar Günü etkinliklerini tüm ayrıntılarıyla bu haberimizde bulabilirsiniz.

Sertab Erener, son projesi olan Sertab'ın Müzikali ile sevenleriyle buluşacak. 8 Mart'taki konserde Erener, sevilen şarkılarını Ankara Congresium'da seslendirecek. Fransız Kültür Bakanlığı sanatçısı olan Senem Diyici, 8 Mart'ta İstanbul Cep Sahne'de sergileyeceği caz performansını, emekçi kadınlara ithaf edecek.

Erimtan Müzesi, 8 Mart'ta opera sanatçılarının yer alacağı "Ezgi Karakaya, Tuğba Dekak ve 3 Tenor" konserine ev sahipliği yapacak. 9 Mart Cumartesi akşamı Ankara'da lied, arya ve düetlerinden derlenen "Romance Dünya Kadınlar Günü" konserinde Yıldız İbrahimova'nın solist olarak yer alacağı Dünya Kadınlar Günü Konseri, Ankara Gökyay Vakfı Satranç Müzesi'nde gerçekleşecek.

8 Mart Cuma akşamı İstanbul'da "Kadın Kafası", Sanataşehir Sahnesi'nde; kadın ve çocuğa yönelik şiddet ve istismara şehrin hikayeleriyle dikkati çeken "İstanbul'un Kadınları" Tatavla Sahnesi'nde olacak. İzmir'de 8 Mart'ta, 7 kadının hikayesini anlatan "Nereye Gitti Bütün Çiçekler" oyunu, Selahaddin Akçiçek Kültür Merkezi'nde sahnede olacak.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 7-8 Mart'ta kadın maestro Natalia Ponomarchuk'un yönetiminde konser verecek. Orkestra solist Elif Ece Cansever'e eşlik edecek. Devlet Opera ve Balesinin Kadınlar Günü Konseri, 8 Mart'ta Ankara Opera Sahnesi'nde düzenlenecek. Bilkent Senfoni Orkestrası'nın, Şef İbrahim Yazıcı yönetiminde vereceği Dünya Kadınlar Günü konserinde, Yazıcı'nın Kadın(ım) eseri ilk kez seslendirilecek.

"Kadınlar Günü'nde Kadınları Şımartıyoruz" sloganı ile yola çıkan Watergarden İstanbul'da cilt bakımı, Kickbox ve Step Dersi, çeşitli kozmetik hediyeleri ve daha birçok sürpriz kadınları bekliyor olacak.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Konseri

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul'un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 08 Mart 2019 Cuma akşamı saat 20.00'de "Dünya Kadınlar Günü Konseri"nde Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi'nde Orkestra Şefi Patrick Gallois yönetiminde solist Patrick Gallois (Flüt) solist Jamal Aliyev (Viyolonsel) ve solist Tiina Osara'ya (Ressam) eşlik edecek. Konserin ikinci yarısında Tiina Osara Brahms'ın Senfonisi eşliğinde izleyiciler için canlı olarak resim çizecek.

Palladium Ataşehir

Palladium Ataşehir, geleneksel hale gelen 'Kendini Şımart' konseptiyle hazırlanan etkinlikleriyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor. AVM misafirleriyle tatlı sohbetler eşliğinde, Dr.Gönül Ateşsaçan Aristo Diyeti hakkında merak edilenleri anlatırken, Sen Değiş Dünyan Değişsin'in kurucusu Hale Caneroğlu, mutluluk formüllerini verecek. Ayrıca eğlence dolu sulu boya ve kağıt çiçek yapım atölyelerinde isteyen herkes yeteneğini konuşturup, harika eserler yaratabilecek. Etkinlik 8-9-10 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

Pembe Uçak etkinliği

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Dünya Havacı Kadınlar Haftası nedeniyle Türk Hava Kurumu Üniversitesi renkli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Özellikle havacı kadınların damga vuracağı etkinlikte ana tema kadının toplumdaki etkisi olacak. Kadın havacı sayısının yetersiz olduğunu ifade eden kadın pilotlar, bu etkinlikte sektörün sorunlarını dile getirme fırsatı bulacak.

Pembepist etkinliği

10 Mart'ta Intercity İstanbul Park'ta Dünya Kadınlar Günü'ne özel olarak Pembepist etkinliği düzenlenecek. Katılımcı 16 iş kadını, onlar için özel hazırlanan pembe tulumlarını giyecek ve piste çıkıp hünerlerini gösterecek.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ