7 basit adımda fil çizmeyi öğrenin

Abone Ol 

Filler, dünyadaki en muhteşem hayvanlardan biridir. Sadece büyüklükleri ile değil, aynı zamanda zeki olmaları ile de öne çıkarlar. Ek olarak, hünerli gövdeleri ve inanılmaz bir hafızaları var. Bu nazik devlerin pek çok insanın kalbini kazanmasına şaşmamalı…

Bir fil çizmek devasa bir iş gibi görünebilir, ancak bu adım adım talimatları izleyerek, kısa sürede çarpıcı bir resme giden yola girebilirsiniz. Denemek ister misiniz? Çizim malzemelerinizi ve kağıdınızı alın, bir fil çizme zamanı!

7 basit adımda fil çizmeyi öğrenin #1

Fil nasıl çizilir

İki tür fil vardır: Afrika ve Asya. Kulaklarının boyutu ve şekli ile ayırt edilebilirler. Bu eğitimde, daha büyük kulaklı Afrika filine odaklanacağız. Ve onu profilde yürürken çizeceğimiz için başlamadan önce, ayaklar dahil, özelliklerini iyi bir şekilde gösteren birkaç referans fotoğrafınız olduğundan emin olun.

(RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜSTÜNE TIKLAYABİLİRSİNİZ)

7 basit adımda fil çizmeyi öğrenin #2

1. ADIM: Gövdenin taslağını çıkarın

İlk olarak, kağıdınızın altına yatay bir çizgi çizmek için bir cetvel kullanın. Bu, filinizin boyutunu ve oranlarını ayarlamanıza yardımcı olacaktır. Ardından, kaleminizi çizginin bir hayli üstüne getirin ve filin sırtı için uzun bir S şekli çizin.

Ondan memnun kaldığınızda, biraz dikdörtgen bir şekle dönüştürerek çizgiyi tamamlayın. Biraz yukarı doğru eğildiğinden emin olun. Ek olarak, büyük şeklin sağ üst köşesine üçgen şeklinde bir kulak çizin.

7 basit adımda fil çizmeyi öğrenin #3

2. ADIM: Gövdeyi tamamlayın

Kulağın köşesinden başlayarak, kaleminizi kullanarak kafa için yuvarlak bir çizgi çizin. Ardından gövdeyi belirtmek için yukarı doğru kıvrılan S şeklinde başka bir çizgi çizin. Sona ulaştığınızda, gevşek bir m şekli oluşturun ve çizgiyi geri alın. Gövde filin başıyla buluştuğunda, çeneyi yarıya kadar kulağın içine doğru yuvarlatmadan önce hafif sivri bir açık ağız çizin.

Doğru oranları bulmak biraz zor olabileceğinden, bu adım için referans fotoğraflarınızı hazır bulundurduğunuzdan emin olun . Görünüşünden memnun olana kadar zaman ayırın.

7 basit adımda fil çizmeyi öğrenin #4

3. ADIM: Bacakları ve ayakları ekleyin

Boyutlarına kıyasla, Afrika fillerinin şaşırtıcı derecede ince bacakları vardır. Öyleyse, ön ayaklardan başlayarak, filin hareket ettiğini göstermek için dizini hafifçe bükerek uzun bir dikdörtgen şekil çizin. Uzaktaki bacağı düz tutun. Arka ayaklara geçerken, çiziminize rehberlik etmesi için filin vücudunun şeklini kullanın. En arka bacak filin arkasına doğru uzanmalıdır.

Sonra, ayakları ekleme zamanı. Pençe çizmekten farklı olarak, bir filin ayakları oldukça basittir. Her bacağın ucuna gevşek bir çan şekli çizmek için kaleminizi kullanın.

7 basit adımda fil çizmeyi öğrenin #5

4. ADIM: Dişleri çizin

Artık filimizin ana bileşenlerini yaptığımıza göre, ayrıntılara odaklanmaya başlayabiliriz. Filin arkasında, dibinde bir tutam kıl bulunan uzun bir kuyruk çizin. Ardından dikkatinizi filin kafasına çevirin Kaleminizi ağzının çatısına yerleştirin ve tek bir diş ekleyin. Bu, filinizin yaşına bağlı olarak, istediğiniz kadar uzun veya kısa olabilir. Arkasına ikinci bir diş eklemeyi unutmayın.

Daha sonra başın ortasına büyük bir göz çizebilirsiniz. (İsterseniz bu aşamada birkaç kırışıklık da ekleyebilirsiniz.) Ardından filin ayaklarına yarım daire şeklinde büyük tırnaklar çizin. Unutmayın: Afrika fillerinin arka ayaklarında üç tırnak ve ön ayaklarında dört tırnak vardır, bu nedenle çizdiğiniz şey modelinizin yönüne bağlı olabilir.

7 basit adımda fil çizmeyi öğrenin #6

5. ADIM: Yönergeleri silin

Sonunda, taslaktan memnun olduğunuzda, gereksiz yönergeleri silmeye başlayabilirsiniz. Bu aşamada sizi hala rahatsız eden bir şey varsa, çizimi biraz kenara bırakın, dinlenin ve ona geri dönün. Ddevam ederken gerekli olduğunu düşündüğünüz ayarlamaları yapın.

7 basit adımda fil çizmeyi öğrenin #7

6. ADIM: Filin ayrıntılarını ekleyin

Filler sevimli olabilir ama aynı zamanda çok kırışıktırlar. Çizgilerle doldurmak çiziminize zarar verebilse de, elde edilen efekt çoğu zaman buna değer. Filin daha fazla deri taşıdığı yerlere, dirsekler, ayak bilekleri, dizler ve gövde gibi yerlere birkaç kırışıklık eklemeyi deneyin. Efekti beğendiyseniz, vücudun geri kalanına doku eklemeye devam edin, ancak kulağı pürüzsüz tutun.

Sonra, resminizi biraz arka planla tamamlamanın zamanı geldi . Fil için zaten çok çaba sarf ettiğiniz için, daha fazlasını eklemenize gerek yok. Sadece yere biraz yeşillik ve arka plana bir ağaç ekleyin. Bazen Afrika filleri sırtlarında kuşlarla birlikte görülürler, bu nedenle file daha fazla hayvan dostu dahil etmekten çekinmeyin.

Resminizin etrafında kolay bir kenarlık oluşturmak istiyorsanız, filin etrafına yarım daire şeklinde bir şekil çizin. Ardından, küçük noktalarla süsleyerek sınırı daha da heyecan verici hale getirin.

7 basit adımda fil çizmeyi öğrenin #8

7. ADIM: Mürekkeple filin üzerinden geçin

Yavaş yavaş son çiziminiz üzerinden mürekkeple geçin. Tarama ve noktalama gibi çeşitli mürekkepleme tekniklerini kullanarak illüstrasyonunuzda ilginç doku oluşturabilirsiniz. Tüm grafit çizgilerini geçtikten sonra, çekici bir denge oluşturmak için geniş siyah alanlar eklemeyi düşünün.

Son olarak, mürekkebin kuruması için yeterince zaman verdikten sonra, kalan kalem çizgilerini silin. Tebrikler! Bir Afrika fili için kendi çiziminizi tamamladınız!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu