5 adımda erkek arkadaşının ailesini kendine hayran bırak

Abone Ol 

KADINVEKADIN.net/BurcuÖZEN

5 adımda erkek arkadaşının ailesini kendine hayran bırak #1

Kaleyi içten fethet!

Günün birinde seni seven ve senin seveceğin birini bulduğunda, ikinci aşama ailesiyle tanışmak olacak! Endişelendiğini biliyoruz ama herkes ‘kaynana’lık yapmıyor; daha doğrusu kendini sevdirmeyi başarırsan ‘gözde’ gelin olabilirsin!

Ailesiyle buluştuğun zaman başarılı olman için beş ipucumuz var!

1. Bir kere bile olsa teke tek temasa gir

Listenin ilk kuralı annesinin kalbini kazanmak; yemeğin ardından toparlama aşamasında veya kahve içme aşamasında onunla mutfağa git. Böylece yalnız kalıp, bir-iki şey konuşabilirsiniz. Onunla ilgilenmeniz hoşuna gidecektir. Onlarla tanışmaktan ne kadar mutlu olduğunuzu anlatın, davetleri dolayısıyla teşekkürlerinizi sunun. Bu sizin ona yaklaşmak istediğinizi gösterir.

2. Yardım teklifinde bulun

Erkek arkadaşın bir şeyler yapmak zorunda olmadığını söylesede, onlara her gittiğinde yardım teklifinde bulun. Ne olursa olsun; salatanın sosunu koymak, eşyaları sofraya taşımak, ekmek kesmek vb. Annesinin tek çalışmasına izin verme, yardıma ihtiyacı olmadığını söylese bile!

3. İltifat et

Bu yeryüzündeki herkes pohpohlanmaya bayılır. Ama işin sınırını bilmek önemli. Her şeyi övmekle, hakkı verilen şeyi övmek aynı şey değil… Diğeri biraz yaranmaya çalışmak gibi oluyor. Annesinin en büyük hobisi resim yapmak mı; o halde tablolarının harika olduğunu söyleyerek gururunu okşayabilirsin. Yaptığı tatlı hoşuna mı gitti; çok becerikli olduğunu söyleyerek, tarifi iste. İnsanlar uğraşıp yaptıkları şeye karşı dikkat çekici olduğunu gördüğü zaman mutlu oluyor.

4. Devamını getir

Görüşmenizden birkaç gün sonra, onları telefonla arayıp hallerini hatırları sor. Bu telefon konuşmalarının uzun ve ayrıntılı olmasına gerek yok. Görüşmenin keyifli geçtiği hakkındaki memnuniyetlerinizi söylemeniz yeterli.

5. Tekrarlayın

Bir kez görüşmek onlara kendinizi sevdirmek için yeterli değil. Özellikle başarısız olduysanız, birkaç kez daha gidip, kendinizi sevdirmeye çalışabilirsiniz. Eğer erkek arkadaşınızı seviyor ve evlenmek istiyorsanız, ailesiyle güzel ilişkilerin temelini atmanız gerekiyor. Bunun için çabalayın!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu