4 adımda dolgun kaşlar

Dolgun kaş rüzgarı bu sezonda esmeye devam ediyor, birkaç adımda siz de doğal görünümlü kaşlara sahip olabilirsiniz.

Kaş, karmaşık ve dikkat gerektiren bir konu gibi görünse bile aslında bazı ufak hilelerle kaşlarınız olduğundan daha düzgün ve şekilli görünebilir. Son zamanlarda dolgun ve düzgün görünen kaşlar oldukça moda. Bu nedenle kaş şekillendirme tekniklerini ve kaş taramanın nasıl yapıldığını öğrenebilmeniz için işte size birkaç ipucu...

1- Kaşlarınızı taramadan önce

Kaş fırçasını elinize almadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler var. Daha dolgun ve doğal görünen kaşlar daha genç bir görünümün yanında, sofistike bir görünüm de sağlar. Ancak kaşlarınız, gözlerinizi kapatmak yerine daha da belirgin olmalarını sağlamalıdır. Çok fazla ince olmaması şartıyla, kaşlarınız yüzünüzü hoş bir şekilde çerçevelemelidir. Düzgün şekillendirilmiş bir kaş, gözlerinizi vurgular ve daha canlı bir görünüm sağlar bu yüzden kaşlarınızın düzgün şekillendiğinden emin olmalısınız.

2- Kaş uzatmak

Şekil vermeden önce, kaşlarınız uzayana kadar şekillendirmeyin. Yeterince uzadığını düşündüğünüz zaman şekillendirme işlemine geçebilirsiniz. Biraz sabrettikten sonra bu görünüme deydiğini göreceksiniz.

3- Şekillendirme yöntemi

Ağda hem kaş şeklini bozduğundan, hem de cildinizin en hassas noktası olan göz çevrenize zarar verdiğinizden dolayı ağda yaptımayınız. Bu nedenle cımbız kullanarak kaşlarınızı şekillendirmelisiniz. Bu sayede kontrolün sizde olmasını sağlayabilirsiniz.

4- Kaş fırçası kullanma zamanı

Kaşlarınızı doğal ve kalıcı göstererek daha dolgun bir görünüme sahip olmak için kaş kalemi kullanmalısınız. Kaşlarınızı boyadıktan sonra, daima yukarı doğru tarayın ve ardından eğer kaşlarınız uzunsa yavaşça yana doğru hafif hareketlerle tarayınız.

Yorumlar

YORUM YAZ