49. İstanbul Müzik Festivali 3 Haziran'da müzikseverlerle buluşacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenecek 49. İstanbul Müzik Festivali, 3-21 Haziran tarihleri arasında İstanbul’un çeşitli açık hava mekanlarında gerçekleştirilecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle düzenlenen İstanbul Müzik Festivali bu yıl 49. kez, 3-21 Haziran tarihleri arasında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festival programındaki tüm konserler, pandemi önlemleri altında, tamamen açık hava mekanlarda gerçekleştirilecek.

Festival programı Nisan'da açıklanacak

Elli yıla yaklaşan tarihinde ilk kez tamamen açık havada gerçekleşecek festival, bu açıdan müzikseverlere başka bir klasik müzik deneyimi yaşatacak. Türkiye ve yurtdışından solistler, topluluklar ve orkestraları ağırlayacak 49. İstanbul Müzik Festivali'nin teması ve programı ise Nisan ayında açıklanacak.

Festivalin Onur Ödülü keman sanatçısı Prof. Dr. Cihat Aşkın'a verilecek. Festivalin Onur Ödülü keman sanatçısı Prof. Dr. Cihat Aşkın'a verilecek.

Letonyalı besteci Pēteris Vasks, Yaşam Boyu Başarı Ödülü'ne layık görüldü. Letonyalı besteci Pēteris Vasks, Yaşam Boyu Başarı Ödülü'ne layık görüldü.

Yorumlar

YORUM YAZ