3 ayda 71 kilo verdi bütün hayatı değişti

Kilo vermek isteyenlere ilham verecek bir başarı hikayesi.

Sam Rouen'in hayatı katıldığı yarışma programı sayesinde tamamen değişti. 12 haftada 71 kilo veren Rouen'in son hali, kilo verme konusunda herkese ilham olacak.

Her şey bir yarışmayla başladı

Katıldığı yarışma programı sayesinde 71 kilo veren Sam Rouen'in öncesi ve sonrasındaki değişimi bütün hayatının da değişmesini sağladı. Fazlalıkları olan yarışmacıların diyet ve egzersizlerle milyonların önünde kilo vermeye çalıştıkları televizyon programı The Biggest Loser'ın 2008'deki yani üçüncü sezonundaki galibi Sam Rouen oldu.

Sam yarışmaya katıldığında 19 yaşındaydı ve 154 kiloydu. Yarışma sona erdiğinde 71 kilo verdi.

Düzenli spor ve beslenme

Sam yarışma sayesinde düzenli spor yapma ve sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandı. Bugün 28 yaşındaki Sam şimdilerde fit vücuda sahip bir itfaiyeci. Sam, "9 yıl geçti. İyi ve kötü tecrübelerim oldu. Çok iyi ve çok kötü hissettiğim anlar oldu. Bu süreçte yanımda duran herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi. Sam bir de yerel bir derginin çıkardığı bir sayıda 'En seksi itfaiyeciler' arasında yer aldı. Aradan dokuz yıl geçmesine rağmen programa katıldığı günleri dün gibi hatırlıyor.

Sam, Avustralian Daily Telegraph'a "Geçmişte yaşadığım travmaların izini hala taşıyorum. Mesela plaja gittiğimde hala tişörtümü çıkarmaktan çekiniyorum” dedi. 3 ayda 154 kilodan 83 kiloya düşen Sam, azim ve çalışmayla her şeyin başarılabileceğinin en büyük kanıtı. Bu sırada hayatının aşkı olan Dani ile tanıştı ve nişanlandı.

Yorumlar

YORUM YAZ