3 ayda 32 kilo veren erkeğin maceraları

Bankacı-yazar Onur Gökşen; üçüncü kitabı 'Allah Belanı Versin Brokoli' ile herkesin dikkatini çekti.

Onur Gökşen; Okuyan US Yayınevi'nden çıkan kitabında; 180 günde 32 kilo vermesini eğlenceli bir dille anlatıyor. İşte ünlü yazarın kitabında dikkat çeken noktalar...

Yeri gelmişken belirteyim: Bu kitap piyasada satılan, alıp okuyacağınız, okurken bir yandan da kilo vereceğiniz bir kitap değil. Bu kitabı okuyanlar; şişman bir adamın çektiği ıstırapları, yaptığı diyette başarısız olsa bile hayata karşı kendini nasıl motive etmesi gerektiğini, zaman zaman yaşadığı hayal kırıklıklarını ve açlıktan nefesinin kokup kan şekerinin yerlerde süründüğü zamanlarda sinirlerini nasıl kontrol edeceği hakkında bir fikir sahibi olacak. Sizlerin kilo verme işine ben karışmam, o sizin meseleniz ve fikrimi sorarsanız kilo vermek kitapla olacak bir iş değil. Bu kitap bir kılavuzdur, size gitmeniz gereken yolu gösterir ve o yola girmeniz için çabalar. Sizler de benim kadar biliyorsunuz ki; hayat, tüm kitaplardan daha gerçek ve çok daha acımasız. Ben; sizinle bu gerçeklere karşı, yine sizinle beraber savaşacağım. Daha doğrusu, hem hayatın acımasız gerçeklerine hem de bu gerçeklerin size yansıması olan kilolarınıza karşı hep beraber savaşacağız.

Ben yedi yıl önce, altı ayda 32 kilo verip iki yılda 35 kilo alan bir insanım. Adım 'iradesiz', soyadım 'başarısız'. Her pazartesi belki 40, belki 50 kere diyete başladım; akşamında bozdum. Devam edebildiğim diyetleri de beş-altı kilo verdikten sonra bozdum ve 10 kilo aldım.

Dünyanın en yağlı memelisinin (yani benim) vücudundaki yağlar bu kadar artarken, kaslarım da boş durmamış, bir güzel erimişlerdi. Allah Allah, nasıl erirler! Ben günde 10 saat işyerinde oturan, sekiz saat de salondaki ikili koltukta yatan biriydim; ne zaman eridi bu kaslar!

Yorumlar

YORUM YAZ